• „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Podczas dzisiejszego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV: Julia Łątkowska, Julia Śmigielska i Franciszek Brzozowski. Do konkursu przygotował ich p.Sławomir Zbysiński

• Stypendia 2024 - edycja wiosenna

• 22 marca pan Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Kierownikiem Referatu Edukacji Henrykiem Szabelskim dokonali uroczystego wręczenia stypendiów naukowych uczniom naszej szkoły za I semestr roku szkolnego 2023/2024.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. Langiewicz Kamil kl. IV

2. Śmigielska Julia kl. IV

3. Brzozowski Franciszek kl. IV

4. Łątkowska Julia kl. IV

5. Nowak Amelia kl. V

6. Maciak Alicja kl. V

7. Szalkowska Wiktoria kl. VI

8. Iwankowski Szymon kl. VI

9. Szałapska Blanka kl. VI

10. Wolski Bartłomiej kl. VII

11. Goliszewska Roksana kl. VII

12. Mieszczyński Wojciech kl. VII

13. Pogoda Emilia kl. VII

14. Nowak Patryk kl. VII

15. Moszczyńska Maja kl. VII

16. Jankowska Aleksandra kl. VIII

17. Surmacz Oliwia kl. VIII

18. Karasz Maja kl. VIII

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom!

• KANGUR MATEMATYCZNY

• 21 marca zakończyliśmy obchody Tygodnia Matematyki uczestnicząc w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2024.

37 uczniów z klas 2-8 mierzyło się z zadaniami konkursowymi i sprawdzało swoje matematyczne umiejętności. Nagrodą uczestnictwa w tym roku był tangram chiński- mamy nadzieję, że przypadł wam do gustu. Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest p. Małgorzata Wolska.

• XXIX Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej- etap II

• 14 marca drużyna w składzie: Roksana Goliszewska, Wiktoria Szalkowska, Wojciech Mieszczyński, Bartłomiej Wolski wzięła udział w II etapie Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej pt. „Czy w naszych lasach grasują wampiry?- Poznajemy prawdę o nietoperzach.” Uczniowie, po przejściu indywidualnych eliminacji szkolnych, walczyli drużynowo w II etapie Konkursu z przedstawicielami 34 szkół z 12 gmin z terenu i okolic Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich i zdobyli maksymalną ilość punktów, kwalifikując się tym samym do ścisłego finału!

• Gminny konkurs plastyczny- ROZSTRZYGNIĘTY! Adam, Blanka i Jeżyki z WYRÓŻNIENIEM

• W piątek 15-go marca został rozstrzygnięty XXX Konkurs plastyczny na wykonanie ozdoby wielkanocnej zorganizowany przez GOK w Lasecznie. Spośród 100 nadesłanych prac z terenu całej gminy Iława, zostali wyróżnieni nasi uczniowie: Adam i Blanka Szałapscy (2 i 6 klasa) oraz grupa przedszkolna Jeżyki prowadzona przez p. Aleksandrę Jasińską.

• KONKURS MATEMATYCZNY „Puchacz Piotr

• W dniu 14 marca wszyscy uczniowie klas 1-3 próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr”. Dzieci miały okazję zmierzyć się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności i sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę.

Organizatorem konkursu jest MathRides, a szkolnym koordynatorem pani Dorota Rucińska.

• 32 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• Od wczesnych godzin porannych nasi wspaniali wolontariusze zbierali pieniądze  na ulicach gminy i Iławy na rzecz 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

• Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

• Roksana z nagrodą w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży!

Roksana Goliszewska z klasy VII zdobyła III miejsce w kategorii klas V-VIII w gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży i w dniu 26 stycznia podczas sesji Rady Gminy nagrodę w jej imieniu odebrał pan Dyrektor.

Opiekunem pracy jest p.Sławomir Zbysiński.

• WIGILIA PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO

• 13 grudnia, dzieci uczęszczające w naszej szkole na Placówkę Wsparcia Dziennego zasiadły wspólnie do wigilijnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw , a uroczysty nastrój dopełniła wizyta Świętego Mikołaja.

• WIELKA FABRYKA ELFÓW

• 2 grudnia klasy 1-3 pojechały do Gdańska pomagać elfom Świętego Mikołaja ocalić tegoroczne święta.

Zanim jednak do nich dotarli, poszli na spacer Długim Targiem, przywitali się z Neptunem i obowiązkowo zrobili z nim pamiątkowe zdjęcie . Odwiedzili piękny jarmark bożonarodzeniowy, przejechali się karuzelą, a także, korzystając z nieobecnosci Świetego Mikołaja, wypróbowali jego ogromny fotel .

Następnie nasi najmłodsi uczniowie,udali się do Wielka Fabryka Elfów Gdańsk, w której poznawali siłę współpracy przemierzając kolejne uliczki miasta elfów i wykonując świąteczne zadania. Na koniec czekało ich najważniejsze w dniu dzisiejszym spotkanie- z samym Świętym Mikołajem!

Bardzo zadowoleni, z szeroko uśmiechniętymi buźkami i serduszkami jeszcze bardziej oczekującymi tych niezwykłych Świąt w roku wracają do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i opiekunom za tak wyjątkową wycieczkę!

• MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

• 9 grudnia na iławskim basenie odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie organizowane przez Klub Orka Iława, w których to:

Mikołaj Iwankowski, klasa III, zajął 1 miejsce w kat.8-9 lat chłopców, styl klasyczny 25 m

Mateusz Pankowski, klasa VII, zajął 1 miejsce kat. 12-13lat chłopców, styl grzbietowy 50 m

Szymon Iwankowski, klasa VI, zajął 4 miejsce kat.12-13 lat chłopców, styl klasyczny , 50 m

Brawo chłopaki! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy tak utalentowanych pływaków .

• TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY IŁAWA

• SZYMON I WOJTEK Z PUCHARAMI

10 grudnia na sali wiejskiej w Stradomnie odbył się turniej warcabowy o Puchar Wójta Gminy Iława, w którym wzięli udział reprezentanci szkół gminnych.

Wśród zwycięzców turnieju znaleźli się nasi uczniowie:

w kategorii klas 4-6:

Szymon Iwankowski- miejsce 1,

w kategorii klas 7-8:

Wojciech Mieszczyński - miejsce 3.