• Moje przedmioty

• Dzień dobry( 22.12)

Święta coraz bliżej.

Święta to czas dla rodziny i spędzony z rodziną więc dzisiaj o rodzinie. Zastanówcie się jaka ona jest. Kto jest dla was najważniejszy, z kim lubicie spędzać czas? Jak ten czas spędzacie? Pomyślcie też o tych, którzy być może takiej rodziny nie mają. Święta to magiczny czas więc może warto pomyśleć by właśnie wówczas zarezerwować  go trochę  by pograć z bratem lub siostrą w gry planszowe, lub po prostu przejść się na spacer z mamą albo ( jeśli będzie śnieg) wybrać się wspólnie na sanki.

A dzisiaj mam dla was kartę pracy:

Dzień dobry ( 09.02 )

Zbliżają się Walentynki, dzień nie tylko zakochanych ale również osób, które po prostu kochają drugiego człowieka. Miłość może mieć rózne oblicza: można kochać siostrę, brata, przyjaciela lub przyjaciółkę. Dzisiej proponuję zabawę. Narysuj duże serce na kartce lub skorzystaj z karty pracy. Następnie wpisz w nim imiona osób, które są dla ciebie ważne w życiu. Podziel serce według tego, jak ważne są dla ciebie poszczególne osoby.

Dzień dobry ( 16.02)

Już za tydzień widzimy się w szkole. Dzisiaj proponuję wam kreatywną zabawę. Narysujcie siebie jako superbohatera i zastanówcie się jakie supermoce  i jakie atrybuty mielibyście gdybyście nim byli? Zastanówcie się również, jak moglibyście wpływac na losy innych ludzi?  Jak w życiu prawdziwym, mógłbyś być takim superbohaterem? Co robić? Jakie masz pomysły? Zapisz je obok twojej pracy ukazującej CIEBIE JAKO SUPERBOHATERA. Powodznia.