Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Logowanie

Projekty realizowane w szkole

Pamiętniki odkrywcy

Obrazek 2021-01-07 22:03:28
Ruszył kolejny projekt ,,Pamiętniki odkrywcy” z języka angielskiego

 

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu konsekwentnie rozszerza swoją ofertę edukacyjną. Bardzo ważna jest, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, nauka języków obcych. Obecnie realizujemy projekt „Pamiętniki Odkrywcy” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „English Teaching”, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Program jest finansowany ze środków Fundacji Wspomagania Wsi  w ramach programu English Teaching, który zakłada zwiększenie dostępności do bezpłatnych, dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla dzieci z terenów wiejskich, a także edukację ekologiczną.  Program ma zasięg ogólnopolski. Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie już po raz drugi. Poprzednia edycja programu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. 

            Projekt zakłada realizację dodatkowych, bezpłatnych zajęć z języka angielskiego, w ramach których chcemy przeprowadzić szereg działań. W projekcie, m.in. planujemy zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczestników projektu. Na terenie przyległym do szkoły chcemy zasadzić drzewa, drzewka owocowe oraz inne rośliny, ze szczególnym uwzględnieniem roślin miododajnych. We wszystkich działaniach na pierwszym miejscu stawiany jest rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. To właśnie oni, biorąc udział w szeregu działań organizowanych przez nauczycieli i lokalnych liderów uczestniczących w rożnych ścieżkach Programu English Teaching, zwiększają znajomość języka angielskiego, nabierają pewności siebie. 
            Koordynatorem programu w Wikielcu jest nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Jankowska z pomocą lokalnego lidera – Natalii Kucińskiej. W ramach programu planowana jest m.in. współpraca z uczniami ze szkół z  Estonii gminy Kose, z partnerskiej gminy Iława. Projekt będzie realizowany przez 1,5 roku, z możliwością kontynuacji w kolejnych latach.
            Udział  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Wikielcu w programie English Teaching jest dowodem na to, że poziom edukacji w szkołach z terenu gminy Iława jest wysoki, a oferta edukacyjna jest nieustannie rozszerzana.

           

Klub-Szkol-UNICEF-logo-sq.jpgDodatkowo nasza szkoła prowadzi KLUB SZKÓŁ UNICEF. Jest to kolejna oferta edukacyjna dla uczniów naszej szkoły, gdzie uczniowie propagują idee niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie w powiązaniu z nauką języka angielskiego. Program ma zasięg ogólnoświatowy. Przy okazji tak cennych zajęć wprowadzana jest również nauka języka angielskiego. 
                                                                                                                          Opracowanie: Jankowska Agnieszka