Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Logowanie

Imprezy

 

                                         

Ogólnopolski Turniej Tańca

Dnia 2 IV 2016 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława. Jedną z uczestniczek turnieju była uczennica kl. II a Patrycja Langiewicz, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Patrycja tańczy w Uczniowskim Klubie Sportowym GRACJA w Iławie. Gratulujemy Jej i życzymy dalszych sukcesów. W turnieju rywalizowało ponad 200 par tanecznych, w różnych kategoriach wiekowych. Pani dyrektor Bożena Lewandowska wręczała zwycięskim parom puchary i medale. Był to przepiękny turniej, przepełniony galą strojów i pięknych tańców przy rytmach tanecznej muzyki.

Wejdź

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/136/imgb1aac40c86865f7dc909.jpg

Patrycja Langiewicz na najwyższym podium! Brawo!!!

linea.gif (3372 byte)

GMINNA GALA SPORTU I KULTURY

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/134/imgb1c040283bcfa2b6c1b6.jpg

Pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i GOK w Lasecznie przygotowali salę na Gminną Galę Sportu i Kultury, która odbyła się w naszej szkole dnia 26 lutego 2016 r. Wśród zaproszonych gości i odznaczonych za zasługi nie zabrakło również naszych nauczycieli. A byli to: pani dyrektor Bożena Lewandowska, pani Małgorzata Pawłowska, pan Bogdan Pawłowski oraz pani Marzena Bendelewska. Gratulujemy sukcesu i zaangażowania na rzecz szerzenia sportu i kultury.

_____________________________________________________

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Wejdź 

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/122/imge2631fab3110ff6b7c17.jpg
Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/imgcf091dbe565074c16891.jpg http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/img41d9ed09fce62a2dda79.jpg http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/img6641a45d63177e8fddb0.jpg    
http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/imgbef1c7b9bc173cd4fd33.jpg       
Dnia 10 stycznia 2016 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu odbył się Gminny 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu i GOK w Lasecznie. Cała akcja była prowadzona przez Sztab WOŚP pod kierunkiem pani Marzeny Bendelewskiej. Mieliśmy wspaniałych wolontariuszy ze wszystkich szkół gminy Iława, którymi opiekowali się ich nauczyciele. Akcja była wzbogacona występami muzycznymi uczniów i absolwentów SSP im. Jana Pawła II w Wikielcu pod kierunkiem p. Katarzyny Echt, zespołu wokalno muzycznego "Morawa" i zaproszonych gości. Odbyły się  nieziemskie licytacje, serwowano pyszne ciasto i mocną kawę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Bożeny Lewandowskiej za koordynowanie całością akcji i  dyrektor GOK w Lasecznie pani Grażynie Piękos wraz z pracownikami za prowadzenie i oprawę muzyczną. Dziękujemy całemu Sztabowi w składzie: p. Marzena Bendelewska - szef, p. Grażyna Szczepańska, p. Bogumiła Kłodowska, p. Bożena Samolińska. Dziękujemy nauczycielom, którzy kwestowali wraz z 55 wolontariuszami z naszej szkoły paniom: G. Szczepańskiej, A. Jankowskiej, M. Bendelewskiej, D. Szulc, M. Kuszmiruk, B. Samolińskiej, H. Olszewskiej. Serdecznie dziękujemy OSP Wikielec, Ratownikom, Rodzicom za ofiarną pomoc. Dziękujemy i tym, którzy nie byli wymienieni, za ich pracę na rzecz WOŚP.

Zebrano kwotę 21914,56 - BRAWO!!!
______________________________________

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
i Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Wikielcu
zorganizowali XXXIII Finał WOŚP

   http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/97/img001.jpg

Dnia 11 stycznia 2015 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zgromadził na hali sportowej liczną widownię. Uroczystego otwarcia dokonał wójt Gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński, dyrektor szkoły pani Bożena Lewandowska, dyrektor GOK w Lasecznie pani Grażyna Piękos i szef sztabu pani Marzena Bendelewska. Wszyscy zgromadzeni na hali przybyli aby okazać dar serca seniorom i dzieciom  leczonym na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych. Na ten cel kwestowano w szkołach gminy Iława, w Iławie oraz w tutejszych wsiach. 

ZEBRALIŚMY 20466,30

Wejdź w zdjęcie poniżej.
http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/97/img003.jpg
 

        http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/97/img002.jpg

Podczas 23 Finału WOŚP odbyły się:

- Licytacja przedmiotów na rzecz WOŚP
- Występy uczniów z SSP im. Jana Pawła II z Wikielca i z SSP w Rudzienicach oraz gości z Hiszpani.
- Koncert zespołu K.O.M.P z Olsztyna
- Występ zespołu COMISE z Trójmiasta
- Światełko do nieba

Imprezie towarzyszyła kawiarenka ze swojskimi ciastami, 
wspólne dzielenie okolicznościowego tortu, kiermasze i wiele innych atrakcji!

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji całej uroczystości, a szczególnie pani dyrektor GOK w Lasecznie Grażynie Piękos oraz pracownikom GOK, 
kwestującym wolontariuszom, występującym uczniom i zespołom, strażakom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Ten szlachetny cel zawsze nas jednoczy we wspólnym działaniu i darze naszych serc.

_____________________________________________

                            http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img004.jpg

Nadanie imienia i sztandaru
SSP w Wikielcu

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu odbyła się uroczystość Nadania imienia JANA PAWŁA II i sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 00 Mszą Świętą na hali sportowej. Mszę koncelebrował Ks. Dziekan Marian Florek, Ks. Proboszcz Lucjan Osiecki OMI oraz Ks. Proboszcz Mirosław Pyzio z parafii NSP Jezusa w Karasiu. Słowo Boże skierował do nas Ks. Dziekan. Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar. Uczennice klasy VI i V  swoim śpiewem wzbogaciły naszą modlitwę nadając całej liturgii podniosły charakter. Po Mszy Św. rozpoczęła się ceremonia nadania szkole imienia. Ceremonię prowadziła p. Małgorzata Pawłowska. Pani dyrektor Bożena Lewandowska przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła zebranym historię rozwoju i osiągnięcia naszej szkoły. Pan Roman Piotrowski - Przewodniczący Rady Gminy Iława odczytał Uchwałę Rady Gminy Iława nadającą naszej szkole imię JANA PAWŁA II. Pan Krzysztof Harmaciński - wójt Gminy Iława, w swoim przemówieniu, wyraził swoją wdzięczność oraz złożył gratulacje na ręce pani dyrektor, życząc dalszego rozwoju oraz opieki Jana Pawła II. Swoje gratulacje złożyli również przybyli goście. Całość uroczystości zwieńczyło przedstawienie pt. "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" w wykonaniu uczniów klasy VI . Dostarczyło nam ono wielu wzruszeń ukazując postawę Jana Pawła II oraz Jego wpływ na życie szkolne wychowanków. Uczniów przygotowała p. Anna Licznerska przy współpracy z p. Grażyną Piękos - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, p. Jerzym Piotrowskim oraz pracownikami GOK. 
Na zakończenie p. dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, rodzicom, sponsorom za wkład pracy w przygotowanie całej uroczystości oraz za hojność serca i wsparcie finansowe. Uczniom klasy VI p. dyrektor dziękuje za zaangażowanie w część artystyczną, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych chwil  oraz wielu wzruszeń. 

Po ceremonii zaproszeni goście udali się na poczęstunek do świetlicy wiejskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili sił i czasu w przygotowanie poczęstunku. Niech Jan Paweł II nasz Patron wyprasza dla wszystkich potrzebne łaski.

Zapraszamy na stronę parafii do obejrzenia zdjęć z uroczystości. Aby przejść do strony wejdź w zdjęcie poniżej.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img007.jpg

Poniżej pokaz ze zdjęć.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img006.jpg

Poniżej film.  Wejdź w zdjęcie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img010.jpg

_____________________________________________

12 I 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała ponownie w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu. 22 Finał pod hasłem "Na Ratunek" na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i i godnej opieki medycznej seniorów zgromadził w SSP Wikielec rzesze zwolenników. Podczas Finału WOŚP w Wikielcu zebrano: 

23 308,78 zł

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i SSP w Wikielcu.

Sztab XXII Finału WOŚP  SSP w Wikielcu, panie:

Marzena Bendelewska (szef sztabu)

Grażyna Szczepańska

Bogumiła Kłodowska

Bożena Samolińska

Wolontarisze i opiekunowie podczas kwestowania, panie:

Karolina Brzozowska

Sabina Górska

Kinga Treder

Agnieszka Jankowska

Grażyna Szczepańska.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali i nie narzekali na zimno. Szczere słowo DZIĘKUJEMY kierujemy do: Wójta Gminy Iława  K. Harmacińskiego, dyrektora ZOSS Henryka Szabelskiego, pani dyrektor G. Piękos, pracowników GOK w Lasecznie, pani dyrektor B. Lewandowskiej, pracowników i uczniów SSP w Wikielcu, hojnych sponsorów, rodziców którzy pomagali w organizacji imprezy i piekli ciasto, wolontariuszek z LO w Iławie pod opieką pani pedagog Elwiry Fiałkowskiej, OSP w Wikielcu, ratowników medycznych, policji w Iławie, przybyłych gości, wspaniałych zespołów i  artystów, którzy swoim występem wzbogacili naszą imprezę. Niespodziankę pieniężną zrobili nam: pracownicy  i uczniowie SG w Ząbrowie-200 zł oraz parafianie należący do kościoła we wsi Ząbrowo na czele z panem Stanisławem Kożuchowskim 605,47zł za co im bardzo dziękujemy.

Grosz do grosza i zebraliśmy 22 458,78 zł

_____________________________________________

17 III 2013 r. w SSP Wikielec odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Iława. Turniej zorganizował UKS Gracja Iława. Nasza szkoła już kolejny raz była współorganizatorem. W turnieju uczestniczyło 140 par tanecznych, które rywalizowały o zwycięstwo w trzech kategoriach wiekowych. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem. Zachęcam do obejrzenia filmu stanowiącego kilku minutową relację z imprezy. Wejdź w zdjęcie, aby uruchomić film.

linea.gif (3372 byte)

W niedzielę 13 I 2013 r. o godz. 1500 w naszej szkole odbył się XXI Finał WOŚP, którego celem było ratowanie życia dzieci
i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 

Szefem Sztabu WOŚP była p. Grażyna Szczepańska, która podaje, że w dniu 13 stycznia 

W ramach Wielkiego Finału odbyły się:
 Występy artystyczne:
         - Młodzieżowej Orkiestra Dętej z ZS im. Bohaterów 
           Września 1939 roku z Iławy

         - Zespołów działających przy GOK w Lasecznie
         - Dzieci z SSP w Wikielcu
         - Zespółu tanecznego z SSP w Wikielcu
         - Młodzieży z SG w Ząbrowie
         - Pokaz tańca UKS GRACJA z Iławy
         - Gości XXI Finału WOŚP z Susza

Odbyły się również: licytacje przedmiotów, degustacja ciast, dzielenie okolicznościowego tortu przez wójta Gminy Iława p. Krzysztofa Harmacińskiego, kiermasze i wiele innych atrakcji.
Impreza zgromadziła rzesze gości oraz dzieci, kwestujących wolontariuszy, pomagających strażaków i rodziców. Odbyły się również: licytacje przedmiotów, degustacja ciast, dzielenie okolicznościowego tortu przez wójta Gminy Iława p. Krzysztofa Harmacińskiego, kiermasze i wiele innych atrakcji.

Impreza zgromadziła rzesze gości oraz dzieci, kwestujących wolontariuszy, pomagających strażaków i rodziców. W całość organizacji włączył się Gminny Ośrodek Kultury z Laseczna pod kierunkiem p. Grażyny Piękos oraz nauczyciele i rodzice uczniów z SSP w Wikielcu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za dar serca i ofiarną pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Szczegółowy raport zostanie opublikowany niebawem.

Poniżej pokaz zdjęć

  linea.gif (3372 byte)

Dnia 20 listopada 2012 r. w SSP Wikielec odbył się
         IV Gminno – Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej
                                          „Sing a Song”

W konkursie rywalizowały zespoły z: SSP Gromoty, NSP Ławice, SSP Wikielec, SSP Ząbrowo, SSP Franciszkowo, oraz SSP Nr 3 z Iławy.
Jury w składzie : Grażyna Piękos, Joanna Dembler, Stanisław Kożuchowski przyznało następujące miejsca
I – SSP 3 Iława
II - SSP Franciszkowo
III – SSP Ząbrowo

Uczniowie kl. II z naszej szkoły przygotowani przez p. A. Jankowską otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy Im odwagi i udziału w konkursie.

Zwycięzcy otrzymali  nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy upominki i słodki poczęstunek. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: p. Małgorzata Pawłowska, p. Agnieszka Jankowska oraz p. Ewa Białaś z SSP w Gromotach. Dużą pomocą były mamy naszych uczniów: Małgorzata Dzieniszewska, Marzena Jackowska oraz Barbara Zięba, które przygotowały przepiękną dekorację  i dzielnie pomagały w całej organizacji konkursu. 
Pokaz zdjęć poniżej

Zdjęcia poniżej

linea.gif (3372 byte)

         Dnia 04.11.2011 r. odbył się na hali sportowej
Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielecu
III Gminno – Miejski  Festiwal Piosenki Angielskiej „Sing a Song.

I miejsce SSP Gromoty 
                  II miejsce SSP Frednowy
               III miejsce SSP Wikielec 

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: p. Renata Palińska,
p. Małgorzata Pawłowska oraz p. Ewa Białaś z SSP
w Gromotach.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 3 kwietnia 2011 roku odbył się w SSP w Wikielcu

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o Puchar Wójta Gminy Iława

 

Poniżej relacje ze strony internetowej Iławskiej Telewizji Internetowej "ilawaTV"

Rozmiar: 19582 bajtów
 
część I                                   część II
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9 stycznia 2011r. o godz. 15.30

w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu

odbył się 

      

połączony z
XIX Finałem WOŚP

Organizatorami byli:

Wójt Gminy Iława - Krzysztof Harmaciński

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, SSP w Wikielcu,
Rada Sołecka Wikielca

PROGRAM

15.30 - 16.00 -  licytacja przedmiotów na rzecz WOŚP

16.00 - 16.40 - Gminny Koncert Noworoczny - I część

16.40 - 17.00 - kiermasz ciast

17.00 - 17.40 - Gminny Koncert Noworoczny - II część

17.40 -  18.00 - dalsze kwestowanie na rzecz WOŚP

Wykonawcy:

- zespoły działające przy GOK w Lasecznie

- uczniowie samorządowych szkół z terenu gminy Iława

- zaproszone zespoły muzyczne

Szczegółowe sprawozdanie  ze sztabu

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SSP w Wikielcu.

Zebrano 15.729,30 zł

Poniżej wejdź, aby obejrzeć film i zdjęcia!!!

filmy-online-video.gif
 

 linea.gif (3372 byte)