• 2014

• 12 I 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała ponownie w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu. 22 Finał pod hasłem "Na Ratunek" na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i i godnej opieki medycznej seniorów zgromadził w SSP Wikielec rzesze zwolenników. Podczas Finału WOŚP w Wikielcu zebrano:

23 308,78 zł

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i SSP w Wikielcu.

Sztab XXII Finału WOŚP  SSP w Wikielcu, panie:

Marzena Bendelewska (szef sztabu)

Grażyna Szczepańska

Bogumiła Kłodowska

Bożena Samolińska

Wolontarisze i opiekunowie podczas kwestowania, panie:

Karolina Brzozowska

Sabina Górska

Kinga Treder

Agnieszka Jankowska

Grażyna Szczepańska.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali i nie narzekali na zimno. Szczere słowo DZIĘKUJEMY kierujemy do: Wójta Gminy Iława  K. Harmacińskiego, dyrektora ZOSS Henryka Szabelskiego, pani dyrektor G. Piękos, pracowników GOK w Lasecznie, pani dyrektor B. Lewandowskiej, pracowników i uczniów SSP w Wikielcu, hojnych sponsorów, rodziców którzy pomagali w organizacji imprezy i piekli ciasto, wolontariuszek z LO w Iławie pod opieką pani pedagog Elwiry Fiałkowskiej, OSP w Wikielcu, ratowników medycznych, policji w Iławie, przybyłych gości, wspaniałych zespołów i  artystów, którzy swoim występem wzbogacili naszą imprezę. Niespodziankę pieniężną zrobili nam: pracownicy  i uczniowie SG w Ząbrowie-200 zł oraz parafianie należący do kościoła we wsi Ząbrowo na czele z panem Stanisławem Kożuchowskim 605,47zł za co im bardzo dziękujemy.

Grosz do grosza i zebraliśmy 22 458,78 zł

Najwięcej pieniędzy uzbierały:

Magdalena Szczepańska-875,84zł

Małgorzata Świniarska-794,25 zł

Pepel Konrad - 635,06 zł

Karolina Prusakowska-450,78 zł

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy ruszyli z pomocą

aby ratować życie dzieci i zapewnić godną opiekę medyczną seniorów.