• Wyjazd szlakiem Jana Pawła II

Wejdź

W dniach 8-10 czerwca 2015 r. 39 uczniów, pani dyrektor, ks. kanonik M. Pyzio, p. Małgosia, p. Grażyna, p. Agnieszka i p. Ania udało się na wycieczkę szlakiem naszego Patrona - Jana Pawła II. Szlak wiódł nas do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic oraz Częstochowy. Wyjazd o godzinie 3 rano nie zniechęcił nas. Wszyscy z ochotą ruszyliśmy na nasz szlak. W Krakowie, w Sanktuarium Jana Pawła II warsztaty o Patronie przeprowadził dla nas Ks. Łukasz Piórkowski z telewizyjnego Ziarna. Dowiedzieliśmy się jak otworzyć serce na innych i okazywać miłosierdzie. Zwiedziliśmy Sanktuarium oddając cześć Relikwiom Jana Pawła II. To tu znajduje się płyta nagrobna z grobu Jana Pawła II z Watykanu, a na niej relikwiarz z kropelką krwi Jana Pawła II. Zaśpiewaliśmy nasz Hymn szkolny oraz Barkę. Następnie ruszyliśmy zwiedzać Wawel. Tu oddaliśmy cześć zmarłej parze prezydenckiej: Aleksandrowi i Marii Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Tu też mogliśmy ucałować Relikwie Jana Pawła II. Dotknęliśmy dzwonu Zygmunta, który 16 X 1979 roku obwieszczał wybór Karola Wojtyły na papieża. Noc w hostelu Guliwer zapowiadała się jako przedłużenie dnia. Jak zwykle kładliśmy się spać nad ranem. Rano odwiedziliśmy w Łagiewnikach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To tu Karol Wojtyła przechodząc do pracy wstępował i modlił się po śmierci siostry Faustyny do Jezusa Miłosiernego. Tu, jak powiedział Jan Paweł II, zapaliła się iskra, która rozpali świat Bożym Miłosierdziem. To ten chłopiec w drewniakach, jak o sobie mówił Jan Paweł II poświęcił to sanktuarium. On to również ustanowił Święto Bożego Miłosierdzia spełniając prośbę Pana Jezusa skierowaną do siostry Faustyny. W wigilię Bożego Miłosierdzia Jan Paweł II odchodził do Domu Miłosiernego Ojca.  Jan Paweł II był więc wielkim orędownikiem Bożego Miłosierdzia. Kalwaria Zebrzydowska to kolejny nasz cel. Tu  Karol pielgrzymował z ojcem po śmierci mamy i brata. To tu wybrał Maryję na swoją Mamę i to tu kiełkowało w ciszy Niepokalanej Jego powołanie. Zaśpiewaliśmy pieśń: W ciszy Niepokalanej oraz nasz hymn. Kolejny nasz cel to Wadowice - miejcse, w którym „wszystko się zaczęło: i życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła i kapłaństwo się zaczęło". Tu również w kościele znajdowały się relikwie Jana Pawła II. Pan przewodnik zapoznał nas z historią Wadowic oraz z dziejami Jana Pawła II. Tu przy chrzcielnicy, przy której Jan Paweł II przyjął chrzest, odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne uzyskując błogosławieństwo naszego Patrona. Po Wadowicach udaliśmy się na nocleg do Sióstr Służebniczek do Częstochowy. W drodze kierowcy zorganizowali nam dyskotekę. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na Jasną Górę na Apel Jasnogórski. Byliśmy w prezbiterium przed samym obrazem Czarnej Madonny. Nasi bliscy mogli nas zobaczyć w telewizji lub usłyszeć w Radio. Każdy z nas polecił Czarnej Madonnie swoje i swoich najbliższych intencje. Pełni emocji wróciliśmy na nocleg, jak zwykle było to długie czuwanie do rana - do 5, bo o tej godzinie wstawaliśmy, aby udać się na 6 rano na odsłonięcie Cudownego Obrazu i Mszę Św. Ciężko było niektórym wstać. Ci co wytrwali doświadczyli wielu łask i przeżyć podczas odsłaniania Obrazu i Mszy Św. Po śniadaniu udaliśmy się zwiedzać Jasnogórski Skarbiec, Muzeum 600 - lecia oraz spojrzeć na Częstochowę z wierzy jasnogórskiego Klasztoru. Nie zabrakło również zwiedzania straganów z pamiątkami oraz zaczerpania wody ze źródełka w kościele Św. Barbary. Pożegnania nadszedł czas ze siostrami, u których przeżyliśmy wspaniały czas noclegu. W drodze powrotnej zaczepiliśmy o McDonaldsa i na 2130 wróciliśmy do naszej szkoły. Był to bardzo bogaty w przeżycia i radości wyjazd, który przybliżył nam naszego Patrona i uczył nas miłości miłosiernej. Po powrocie uczniowie stwierdzili, że nauczyciele mają dwie twarze!!!