Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Logowanie

ARCHIWUM

Rok szkolny 2015/2016

linea.gif (3372 byte)

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z podręcznikami  na nowy rok szkolny 2016/2017.

Pobierz  ⇒ SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/16

Uroczystym apelem zakończono rok szkolny. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz wyróżnienia za sukcesy w nauce. Wszyscy cieszą się ze zdania do następnej klasy, a nasi absolwenci żegnają się z naszą szkołą. Życzymy Im wielu sukcesów w dalszej nauce. Życzymy wszystkim udanych wakacji i dobrego wypoczynku.

Poniżej zdjęcia

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/150/imgcf4419d47720efccee2c.jpg

================================

Bal Absolwentów - VI klasy

Poniżej zdjęcia

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/146/img91ccadb0721204dfce05.jpg

================================

MINI EURO WIKIELEC 2016

W czerwcu we Francji rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nasi uczniowie są fanami piłki nożnej i naszej Polskiej reprezentacji. Uczniowie zagrzewani do kibicowania pod nieobecność p. Bogdana przez fankę polskiej reprezentacji p. Anię przybrali narodowe barwy, chwycili w dłoń flagi i stali się biało czerwoną drużyną narodową. W szkole zorganizowano Mini Euro, w którym wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych wszystkie klasy. Poszczególne drużyny wcieliły się w drużyny grające we Francji. Klasy przygotowały flagi dla swoich drużyn.

Oddział przedszkolny zagrał pomiędzy sobą mecz nazwany hitem turnieju. Reprezentacje OP grały jak nawiedzone wzbudzając podziw uczniów i nauczycieli. Wynik remisowy 1:1 sprawił, że każda z drużyn była zwycięzcą.
W klasach 1-3:
1 miejsce - klasa 3 
2 miejsce - klasa 1 i 2a
3 miejsce - klasa 2b
W klasach 4-6
1 miejsce - klasa 6  
2 miejsce - klasa 4b 
3 miejsce - klasa 5
4 miejsce - klasa 4a 
Piłkarzem turnieju został Michał Albowicz z OP. Drużyny, jak i ich kibice otrzymali w nagrodę biało czerwone cukierki. Poniżej zdjęcia z Mini Euro.
                    Wejdź
http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/142/img8d7bf570c1e59e687cef.jpg

linea.gif (3372 byte)

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/140/img200cd39eec7fbfe5e9e1.jpg

10 czerwca 2016 r. odbył się kolejny Gminny Konkurs Języka Angielskiego ANGOLEK. Uczestnikami konkursu było 8 czteroosobowych zespołów ze szkół podstawowych gminy Iława. Konkurs przygotowały panie Małgorzata Pawłowska i Agnieszka Jankowska. Pytania do konkursu przygotowała pani Marzanna Marcinkowska z MAX ENGLISH IŁAWA oraz pani Magda Marcinkowska z firmy ETM Edutaiment z Gdyni. Dziękujemy paniom za merytoryczne czuwanie nad przebiegiem konkursu. Konkurs otworzył wójt Gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński. Rywalizacja wśród uczniów była fascynująca i pełna niespodzianek. Zwycięzcami konkursu zostali:

1 miejsce SSP Ząbrowo
2 miejsce SSP Gromoty
3 miejsce SSP Franciszkowo

Nasi uczniowie zajęli   miejsce.
Gratulujemy organizacji konkursu p. Małgorzacie i Agnieszce oraz p. dyrektor Bożenie Lewandowskiej oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
             Wejdź

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/140/img9423f3f28ce98965ec04.jpg

linea.gif (3372 byte)

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 18 maja 2016 roku obchodziliśmy święto naszej szkoły. Jest to dzień imienin naszego Patrona - Jana Pawła II. W tym dniu świętujemy nadanie imienia i sztandaru naszej szkole oraz wspominamy naszego wielkiego Patrona. Na święto szkoły przybyli również nasi absolwenci. Klasa VI, na apelu poświęconym Janowi Pawłowi II, odegrała piękne przedstawienie pt. "Recepta na świętość". Ukazano postać Jana Pawła II, który odznaczał się niezwykłym sposobem życia, za który został ogłoszony świętym. Uczniowie przedstawili receptę na świętość wg zasad życia Jana Pawła II. Uczniów kl. VI przygotowała do apelu Anna Licznerska, która gratuluje swym wychowankom zaangażowania i talentu w prezentowaniu postaci naszego patrona.

Przed apelem odbył się  fnał Pierwszego Konkursu Wiedzy o Patronie przygotowany online przez Annę Licznerską. W eliminacjach do konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI. W finale wystąpili zwycięzcy eliminacji - po 5 osób z każdej klasy. 

Zwycięzcy konkursu:

1 miejsce - Malwina Karbowska kl. IVb
2 miejsce - Jakub Boros kl. IVb
3 miejsce - Wiktoria Zięba kl. VI

Podczas apelu zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody ufundował Caritas parafii NSP Jezusa w Karasiu, a wręczył Ks. Kanonik Mirosław Pyzio wraz z panią dyrektor Bożeną Lewandowską.       
                                      Wejdź

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/139/img77a5a4741b50af09086b.jpg

linea.gif (3372 byte)

Konkurs "Pierwszy mail"

Nasi uczniowie w ramach zajęć komputerowych wzięli udział w konkursie organizowanym przez portal Wirtualnej Polski "Pierwszy mail". Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Bezpieczeństwa w Internecie". Uczniowie zapoznali się z filmikami uczącymi zasad bezpiecznego posługiwania się Internetem. Stworzyli colage ze zdjęć ucząc się nowej techniki pracy z obrazem. Dziękujemy uczniom klas IV-VI za udział w konkursie! Wspólnie pokazaliśmy, jak bezpiecznie korzystać z poczty e-mail i być bezpiecznym w Internecie.                

      Wejdź

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/141/img25544ae1eb63858aaaf6.jpg

linea.gif (3372 byte)

Świętujemy 3 MAJ

W naszej szkole odbył się apel upamiętniający nadanie  Konstytucji 3 Maja. Klasa II b pod kierunkiem pani Marzeny Bendelewskiej pięknie przedstawiła historię tego święta. Występ był udany, widownia nagrodziła uczniów i Panią brawami. Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom i Pani Marzenie. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości.       Wejdź

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/138/imgc0fde0720f2d2316eb48.jpg

linea.gif (3372 byte)

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/129/img50e8fc74c28863e745b8.jpg

Drodzy Rodzice!

  • 15 lutego rozpoczął się okres składania deklaracji o kontynuowaniu Wychowania Przedszkolnego i kończy się 22 lutego. 
  • Rekrutacja dzieci do Oddziałów Przedszkolnych i składanie wniosków rozpoczyna się 22 lutego i trwa do 11 marca. 

    1 kwietnia rozpocznie się czas rekrutacji dzieci do Szkoły Podstawowej i będzie trwał do 15 kwietnia.

Prosimy zapoznać się z zasadami rekrutacji. Dalsze informacje i dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce: REKRUTACJA

linea.gif (3372 byte)
Wejdź

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/137/img4b022b3c0969008e8c73.jpg

Sukces naszych uczniów

Dnia 15.04.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w GOK  w Lasecznie.

W grupie wiekowej kl. IV - VI  Zuzanna Przekopowicz z kl. IV b  zdobyła III miejsce, a Karolina Prusakowska z kl. VI otrzymała wyróżnienie. W grupie wiekowej klas I-III  wystąpiły Maja Glinka z kl. I i Oliwia Stryjek z kl. II b.

Gratulujemy naszym uczennicom oraz pani Hannie Olszewskiej za przygotowanie dzieci.

linea.gif (3372 byte)

Ogólnopolski Turniej Tańca

Dnia 2 IV 2016 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława. Jedną z uczestniczek turnieju była uczennica kl. II a Patrycja Langiewicz, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Patrycja tańczy w Uczniowskim Klubie Sportowym GRACJA w Iławie. Gratulujemy Jej i życzymy dalszych sukcesów. W turnieju rywalizowało ponad 200 par tanecznych, w różnych kategoriach wiekowych. Pani dyrektor Bożena Lewandowska wręczała zwycięskim parom puchary i medale. Był to przepiękny turniej, przepełniony galą strojów i pięknych tańców przy rytmach tanecznej muzyki.

Wejdź

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/136/imgb1aac40c86865f7dc909.jpg

Patrycja Langiewicz na najwyższym podium! Brawo!!!

linea.gif (3372 byte)

Kiermasz Wielkanocny w GOK Laseczno

20 III 2016 r. w Lasecznie w Gminnym Ośrodku Kultury nasi uczniowie odebrali nagrody za wielkanocne ozdoby, które zostały sprzedane na kiermaszu na pomoc charytatywną dla chorego Wiktorka. 

Kategoria klas IV-VI

I miejsce - Wiktoria Zięba kl. VI
III miejsce - Julia Koper kl. IVb
Opiekun - p. Bogumiła Kłodowska

Kategoria klas I-III

I miejsce - Aleksandra Zięba
Opiekun - p. Grażyna Szczepańska

Kategoria - Przedszkola

III miejsce - Roksana Goliszewska
Opiekun - p. Małgorzata Kuszmiruk

Gratulujemy uczennicom i paniom opiekunkom sukcesu.
BRAWO!!!

linea.gif (3372 byte)

       DZIEŃ  OTWARTY  SZKOŁY

Dnia 18. 03. 2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty Szkoły. Na godzinę 17 przybyli uczniowie wraz z rodzicami. Po krótkich zajęciach w klasach odbyło się spotkanie na sali sportowej. Przybyli goście zajęli na sali obie trybuny, co świadczy o dość licznej grupie odwiedzających. Pani dyrektor Bożena Lewandowska przedstawiła rodzicom ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, językowe oraz wokalne. Nauczyciele przygotowali wystawę prac uczniowskich, jak również słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie i zapoznanie się z ofertą szkoły, do której uczęszczają Wasze dzieci.

Wejdź w fotorelację 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/129/imgd98b66151d5a269ff14b.jpg

linea.gif (3372 byte)

Wielkanocne prace uczniów

Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/135/img03b2339346cc9742c4c8.jpg

linea.gif (3372 byte)

Konkurs Recytatorski

Nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się w Konkursie Recytatorskim przygotowanym i przeprowadzonym 16 III przez panią Hannę Olszewską. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: klas I - III i IV - VI. Rywalizacja była bardzo zacięta. Członkowie komisji wyłonili zwycięzców. 

Protokół  komisji  Ogólnoszkolnego   Konkursu   Recytatorskiego

              "Spotkania z poezją dziecięcą"    2016 rok

        1. W grupie wiekowej klas I-III wzięło udział 20 uczniów

     I     miejsce   zajęła   Oliwia   Stryjek   z   kl. II  b

    II    miejsce    zajęła    Maja    Glinka    z    kl. I

    III   miejsce    zajął     Pawel Kubieński  z  kl. I

    III   miejsce    zajął     Maksymilian Rosiak   z   kl. II  b

    IV   miejsce    zajęła   Maria  Brzozowska    z   kl.  III

2.  W grupie wiekowej klas IV-VI  wzięło udział  23 uczniów

    I     miejsce    zajęła    Zuzanna  Przekopowicz   kl. IV b

    II    miejsce    zajęła    Karolina  Prusakowska   kl.  VI

    III   miejsce    zajęła    Wiktoria  Zięba     kl.  VI

    IV   miejsce    zajęła    Malwina    Karbowska   kl. IV b

    IV   miejsce    zajęła    Martyna   Różańska    kl. V

   Naszą szkołę w  Gminnym Konkursie Recytatorskim będą reprezentować :

    W  grupie  wiekowej  I- III – Oliwia  Stryjek i Maja Glinka

    W  grupie  wiekowej  IV-VI – Zuzanna Przekopowicz i  Karolina Prusakowska

 Nad całością  czuwała komisja w składzie: Hanna Olszewska – organizator

Danuta  Szulc, Marzena Bendelewska, Agnieszka Jankowska, Bogumiła Kłodowska
Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/132/img8a83a7183ff9f9a3bfa4.jpg

                               linea.gif (3372 byte)

STYPENDIA ZA NAUKĘ

Wejdź 
http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/131/imge9d8ccbe680e8156bbfc.jpg

Dnia 15.03.2016 r. Wójt Gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński wręczył, najlepszym uczniom Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu,  Stypendia za naukę. Jest to dzień radosny dla naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W tym dniu cieszymy się z sukcesu edukacyjnego naszych uczniów i efektów pracy rodziców i nauczycieli. Za I semestr roku szkolnego 2015/2016  Stypendystami zostali:

z klasy VI:
Miłosz Karol,
Dominiczak Zuzanna, 
Zięba Wiktoria, 
Żurawska Oliwia, 
Różańska Weronika,

z klasy V:
Różańska Martyna, 
Moszczyńska Julia
Gratulujemy sukcesu uczniom, nauczycielom i rodzicom. Zachęcamy wszystkich uczniów do pilnej nauki i zdobywania Stypendium.

linea.gif (3372 byte)

GMINNA GALA SPORTU I KULTURY

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/134/imgb1c040283bcfa2b6c1b6.jpg

Pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i GOK w Lasecznie przygotowali salę na Gminną Galę Sportu i Kultury, która odbyła się w naszej szkole dnia 26 lutego 2016 r. Wśród zaproszonych gości i odznaczonych za zasługi nie zabrakło również naszych nauczycieli. A byli to: pani dyrektor Bożena Lewandowska, pani Małgorzata Pawłowska, pan Bogdan Pawłowski oraz pani Marzena Bendelewska. Gratulujemy sukcesu i zaangażowania na rzecz szerzenia sportu i kultury.

linea.gif (3372 byte)

Żywa lekcja historii

Naszą szkołę odwiedziło Bractwo KERIN, które zaprosiło nas na żywą lekcję historii do krainy dawnych Słowian. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały grody, w których mieszkali nasi przodkowie. Przybliżono nam ich wierzenia i zwyczaje. Słuchaliśmy opowieści o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. W 1050 rocznicę chrztu Polski zobaczyliśmy scenę ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/133/img093bf00edc955813156e.jpg

linea.gif (3372 byte)

Podziękowanie

Uczniowie SSP im. Jana Pawła II w Wikielcu składają podziękowanie panu Andrzejowi Dmuchowskiemu - dyrektorowi Gospodarstwa Rybackiego w Iławie oraz Gazecie Iławskiej za podarowanie pojemników na kanapki. Cenimy każdy dar ofiarowany nam i z serca dziękujemy.  
 

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/130/img48635516e66814d3a9da.jpg

linea.gif (3372 byte)

CHOINKA 2016 - BAL KARNAWAŁOWY

Dnia  23 stycznia odbyła się doroczna zabawa choinkowo - karnawałowa. Nie zabrakło dobrej muzyki, smacznnych ciast, fantów oraz spotkania ze Św. Mikołajem. W zabawie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Zabawę animował Remmic Art University. 

Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/127/img5e52a1f991196eb3d8eb.jpg

linea.gif (3372 byte)

Dzień Babci i Dziadka

W Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły p. Małgorzata Kuszmiruk i p. Karolina Kopczewska zorganizowały wraz z dziećmi uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wśród radosnych uśmiechów naszych gości nie zabrakło zabawy i wspólnego świętowania przy stole. 

Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/128/imgbaea29d7f3f33f5e513f.jpg

linea.gif (3372 byte)

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Wejdź 

http://edupage12.edupage.org/connect_photo.php?e=sspwikielec&s=10&c=/photos/album/122/imge2631fab3110ff6b7c17.jpg
Wejdź 

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/imgcf091dbe565074c16891.jpg http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/img41d9ed09fce62a2dda79.jpg http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/img6641a45d63177e8fddb0.jpg   http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/122/imgbef1c7b9bc173cd4fd33.jpg       
Dnia 10 stycznia 2016 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu odbył się Gminny 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu i GOK w Lasecznie. Cała akcja była prowadzona przez Sztab WOŚP pod kierunkiem pani Marzeny Bendelewskiej. Mieliśmy wspaniałych wolontariuszy ze wszystkich szkół gminy Iława, którymi opiekowali się ich nauczyciele. Akcja była wzbogacona występami muzycznymi uczniów i absolwentów SSP im. Jana Pawła II w Wikielcu pod kierunkiem p. Katarzyny Echt, zespołu wokalno muzycznego "Morawa" i zaproszonych gości. Odbyły się  nieziemskie licytacje, serwowano pyszne ciasto i mocną kawę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Bożeny Lewandowskiej za koordynowanie całością akcji i  dyrektor GOK w Lasecznie pani Grażynie Piękos wraz z pracownikami za prowadzenie i oprawę muzyczną. Dziękujemy całemu Sztabowi w składzie: p. Marzena Bendelewska - szef, p. Grażyna Szczepańska, p. Bogumiła Kłodowska, p. Bożena Samolińska. Dziękujemy nauczycielom, którzy kwestowali wraz z 55 wolontariuszami z naszej szkoły paniom: G. Szczepańskiej, A. Jankowskiej, M. Bendelewskiej, D. Szulc, M. Kuszmiruk, B. Samolińskiej, H. Olszewskiej. Serdecznie dziękujemy OSP Wikielec, Ratownikom, Rodzicom za ofiarną pomoc. Dziękujemy i tym, którzy nie byli wymienieni, za ich pracę na rzecz WOŚP.

Zebrano kwotę 21914,56 - BRAWO!!!

Jesteśmy wdzięczni za przekazanie na aukcję  24 GMINNEGO FINAŁU WOŚP  WIKIELEC 2016r. - Mierzymy Wysoko! super gadżetów, obrazów, rzeźby i usług, oj,   działo się !!! Wielkie dzięki dla Wszystkich za wszystko!!!
Możemy się pochwalić :
- smacznymi TORTAMI z renomowanej cukierni Pani Ireny Szczepańskiej - dar od pani Sylwii Janowskiej (13 sztuk do licytacji);
- świetną kurtką na motor - Klub MOTONICI z panem Dariuszem Ziółkowskim- Iława;
- oryginalnymi rzeźbami autorstwa Bartosza Kopyczeńskiego ( uczeń p. Marka Kałuży);
- biżuterią, ubrankami dla dzieci i innymi rzeczami- państwo J. J. Magdalena, Marta Rosińscy- Karaś;
- wejściówkami na basen w Iławie 3 całodniowe pobyty dla 5 osób;
- miodem pszczelim- p. Grażyna Bulik ,Laseczno;
- usługi fryzjerskie- pana Dawida Wilka, STUDIO FRYZUR- UL. BANDURSKIEGO, IŁAWA
- artykuły malarskie,(farby i inne)- pan Krzysztof Pełka- CMB- ul .Jana Pawła II, Iława,Cerklink;
- usługi fryzjerskie, pani Marzeny Różańskiej, Iława, ul. Skłodowskiej-Curie;
- piękne rękodzieło - anioły; forma przestrzenna;
- usługi komputerowe, np. czyszczenie FIRMA OL- NET IŁAWA dawny budynek  LOK-u, Wyszyńskiego, pan OLGIERD WIEMANN;
-RĘKODZIEŁO- SWETEREK ROBIONY NA DRUTACH-PANI GRAŻYNA SZCZEPAŃSKA, IŁAWA;
- koń na biegunach (kolekcjonerski);
- artykuły do pielęgnacji włosów- PANI JOANNA WAŚNIEWSKA, IŁAWA;
- plakaty Gwiezdne Wojny- Radio Iława;

Za wszystko z góry dziękujemy!!!  Już dziś zapraszamy na kolejny FINAŁ WOŚP w 2017 roku.

linea.gif (3372 byte)

Pokłon Trzech Króli

6 stycznia 2016 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii NSP Jezusa w Karasiu na Mszy Św. o godz. 11 odbył się orszak Trzech Króli. Przybyli Królowie złożyli chołd Dzieciątku ofiarowując swoje dary: mirrę, kadzidło i złoto. W role Króli wcieliły się nasze uczennice. Z Królami Ks. Kanonik Mirosław Pyzio podczas kazania dla dzieci przeprowadził wywiad. Królowie rozdawali również poświęconą kredę i wodę. Wszyscy parafianie zgromadzeni na Mszy Św. wśród śpiewu kolęd oddali również chołd Bożemu Dzieciątku. W ten sposób w nasi uczniowie uczcili Światowy Dzień Misyjny Dzieci modląc się za wszystkie dzieci, które na wzór Trzech Króli, oddając chołd narodzonemu Jezusowi, głoszą swoją wiarę. Dzieci przygotowała p. Anna Licznerska. Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w uroczystości.
 

Wejdź 

linea.gif (3372 byte)

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Jak obyczaj stary każe, według naszych ojców wiary,
dziś składamy Wam życzenia, w dzień Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazda betlejemska, która świeci nam o zmroku
zaprowadzi nas do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

Rodzicom, uczniom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy radosnych Świąt!!!

linea.gif (3372 byte)

Jak każdego roku obchodziliśmy w naszej szkole klasowe wigilie i szkolne jasełka, które pięknie przedstawili uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. Anny Licznerskiej. Dziękujemy uczniom za przedstawienie historii Bożego Narodzenia. Podczas jesełek śpiwał chór szkolny "Wikinutki" pod kierunkiem p. Katarzyny Echt. Dziękujemy wszystkim dzieciom i p. Kasi za wzbogacenie naszej szkolnej uroczystości. 
Wejdź  

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/123/imga54b9561c468150297a9.jpg

W klasach uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali i przeprowadzili wigilijne spotkania. Nie zabrakło łamania opłatkiem, serdecznych życzeń oraz śpiewania kolęd.

linea.gif (3372 byte)

Wigilijne świętowanie w Placówce Wsparcia Dziennego

17 XII w Szkolnej Placówce wsparcia Dziennego odbyła się Wigilia. Placówkę odwiedziła pani kierownik Placówek Wsparcia Dziennego Gminy Iława Izabela Babecka. Wśród warsztatów, śpiewania kolęd i wigilijnego spotkania przy stole nie zabrakło Św. Mikołaja, który obdarował dzieci paczkami. Całość uroczystości zorganizowały panie Kinga Michalska i Małgorzata Pawłowska. Wielkim podziękowaniem dla pań były uśmiechy i radosne twarze Ich podopiecznych.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/126/img2077310b783eec99b7bb.jpg

linea.gif (3372 byte)

Dnia 7 XII odbyły się adwentowe rekolekcje szkolne w kościele w Karasiu. Dzieci zostały przygotowane do Mszy Św. i spowiedzi poprzez katechizację. Pani Ania dziękuje p. dyrektor i wszystkim nauczycielom za opiekę nad dziećmi w kościele. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Mirosławowi za zorganizowanie rekolekcji szkolnych dla naszych uczniów i zaproszenie ks. rekolekcjonisty, który super przygotował nas do bycia miłosiernymi. Dziękujemy pani Dominice, która nauczyła nas hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.

linea.gif (3372 byte)

Odwiedziny Św. Mikołaja

Dnia 6 XII w parafialnym kościele w Karasiu naszych uczniów  odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci były podekscytowane Gościem z nieba, który obdarzył je słodyczami. Św. Mikołaja wspierały w działaniach p. dyrektor Bożena Lewandowska, p. Małgosia Pawłowska i p. Ania.

Wejdź   

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/124/img947f4d3571a3e1f1cdbb.jpg

linea.gif (3372 byte)

„SING A SONG 2015”

Dnia 25 XI 2015 r. odbył się w naszej szkole VII Miejsko - Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej „SING A SONG 2015”. Organizatorami festiwalu były nauczycielki: p. Agnieszka Jankowska, p. Małgorzata Pawłowska i p. Ewa Białaś. Nad całością festiwalu czuwała, jak co roku pani Dyrektor Bożena Lewandowska, która zawsze życzliwie wspiera organizatorów w ich działaniach. Uczestników oceniało 4 osobowe jury: p. Marzanna Marcinkowska, p. Grażyna Piękos, p. Hanna Nowicka i p.  Dominika Kasprowicz.   GOK w Lasecznie szczególnie pomógł w organizacji konkursu, udostępniając sprzęt nagłaśniający. Honorowymi gośćmi byli wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński a także dyr. Z.O.S.S.  Henryk Szabelski oraz radny Ryszard Zięba.  W festiwalu wzięło udział 6 zespołów ze Szkół Podstawowych z gminy Iława.
I miejsce –SSP Franciszkowo
II miejsce -  SSP im. Jana Pawła II w Wikielcu
III miejsce – SSP w Gromotach

Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu oraz p. Agnieszce i p. Katarzynie przygotowania dzieci. Pani Małgorzacie gratulujemy przeprowadzenia całości konkursu i organizacji. Wszystkim nauczycielom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.

Wejdź  

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/121/img96f605d08855423043ce.jpg

linea.gif (3372 byte)

Dnia 11 listopada 2015 r. w Olsztynie odbyła się podniosła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. W tym dniu swoje odznaczenie odebrała również pani dyrektor mgr Bożena Lewandowska, która została odznaczona przez pana prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę srebrnym medalem za długoletnią służbę. Gratulujemy pani dyrektor odznaczenia oraz życzymy wielu sukcesów w pracy z uczniami oraz w zarządzaniu naszą szkołą.

Wejdź  

linea.gif (3372 byte)

1 1  L i s t o p a d a
 N i e p o d l e g ł o ś ć

10 XI 2015 r. uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. Hanny Olszewskiej przygotowali naszych uczniów na święto odzyskania Niepodległości. Była to piękna lekcja historii. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno muzyczny ukazując historyczne wydarzenia, podczas których, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała wolność i swoje miejsce na mapie Europy. Piękny śpiew pieśni patriotycznych przy akompaniamencie p. Katarzyny Echt wprowadził nas w uroczysty nastrój wolności. Gratulujemy uczniom klasy VI pięknego występu oraz p. Hani i p. Katarzynie przygotowania dzieci.

Podczas apelu wyróżniono uczniów, którzy wzięli udział w konkursach 05-06 listopada w Rudzienicach. Był to "IV Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej"  i  konkurs plastyczno- fotograficzny pt. "Barwy Polski". 
Laureatką konkursu plastyczno - fotograficznego pt. "Barwy Polski" w kategorii plastyka z klas I-III została Amelia Koper z I klasy - wychowawca - p. Danuta Szulc. Z klas IV-VI w tym konkursie wyróżnienie otrzymały: Wiktoria Bielicka i Julia Koper z klasy IVb oraz Wiktoria Zięba z klasy VI pod kierunkiem p. Bogumiły Kłodowskiej.
Wyróżnienie zdobył również Roch Dmuchowski pod kierunkiem p. Katarzyny Echt w Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej. Gratulujemy Amelii i wyróżnionym uczennicom i Rochowi oraz paniom przygotowującym. BRAWO!!!! 

Wejdź  

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/119/img005df657dedca3b81f09.jpg

linea.gif (3372 byte)

STYPENDIA ZA NAUKĘ

Dnia 04.11.2015 r. Wójt Gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński wręczył najlepszym uczniom naszej szkoły Stypendia za naukę. Za II semestr roku szkolnego 2014/2015 Stypendystami zostali:
Kl. VI
Dominiczak Zuzanna, 
Miłosz Karol, 
Różańska Weronika, 
Żurawska Oliwia, 
Zięba Wiktoria

Kl. V
Różańska Martyna, 
Moszczyńska Julia

Gratulujemy sukcesu uczniom, nauczycielom i rodzicom. Zachęcamy wszystkich uczniów do pilnej nauki i zdobywania Stypendium.

Wejdź  

linea.gif (3372 byte)

Ślubowanie Klasy I

Dnia 3 XI uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Pani dyrektor mgr Bożena Lewandowska pasowała ich na uczniów oraz przyjęła uroczyste ślubowanie. Uczniowie klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani mgr Danuty Szulc przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie przeplatane pięknymi piosenkami. Było dużo uśmiechu i radości w naszych najmłodszych uczniach. Rodzice podziękowali pani dyrektor oraz pani Danucie za przygotowanie i pasowanie na uczniów. Klasy starsze wręczyły swoim młodszym kolegom i koleżankom upominki. Po uroczystym apelu rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci oraz zaproszonych gości. Był to piękny dzień przepełniony radosnymi uśmiechami dzieci.

Wejdź  

linea.gif (3372 byte)

 Oddział Przedszkolny

Dnia 31 X dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprezentowały, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszmiruk, umiejętności Przedszkolaka. Były wiersze i piosenki oraz dużo emocji. To ich pierwszy występ w naszej szkole. Były bardzo dzielne i wszyscy z uwagą i zdumieniem ich słuchali. Na koniec przedstawienia braw nie żałowali.

Wejdź  

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/118/img596ae4859368213f73e2.jpg

linea.gif (3372 byte)

Dzień Papieski w naszej szkole

Szkolne Koło Caritas, pod opieką p. Ani zorganizowało zbiórkę na DZIEŃ PAPIESKI, aby wspomóc potrzebującą młodzież. Jest to dar dla naszego Patrona, który uczy nas wyobraźni miłosierdzia. Pani Ania dziękuje wszystkim uczniom za okazaną pomoc i zaangażowanie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/124/img44343cfd3e5f860f228d.jpg

linea.gif (3372 byte)

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 X, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pracowników naszej szkoły. W tym dniu klasa III z panią Grażyną Szczepańską przygotowała piękną inscenizację z życia szkolnego. Nie zabrakło śmiesznych scen oraz komicznych sytuacji związanych ze szkolnymi obowiązkami.  Nie zabrakło wdzięcznych uśmiechów uczniów, jak i pięknych kwiatów. Również pani dyrektor podziękowała pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie. Wręczyła również nagrody następującym osobom: p. Hanie Olszewskiej, p. Marzenie Bendelewskkiej, p. Katarzynie Echt p. Małgorzacie Pawłowskiej, p. Karolinie Kopczewskiej, p. Kindze Treder, p. Izabeli Ruczyńskiej, p. Ewie Ząbeckiej i p. Tomaszowi Sadowskiemu. Pani Danuta Szulc otrzymała również nagrodę wójta gminy Iława. Rada Pedagogiczna złożyła na ręce pani dyrektor Bożeny Lewandowskiej wyrazy swego uznania i podziękowania za wieloletnie, ofiarne, pełne poświęcenia kierowanie naszą szkołą. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Wejdź  

linea.gif (3372 byte)

Wybory do Samorządu Szkolnego

W roku szkolnym 2015/2016 w wyniku wolnych wyborów wyłoniono nowy Samorząd Szkolny.

Moszczyńska Julia - przewodniczący

Różańska Weronika - zastępca przewodniczącego

Dominiczak Zuzanna - skarbnik

Jackowski Maciej - sekretarz

Opiekunem Samorządu jest p. Hanna Olszewska, która zorganizowała wybory.

Życzymy naszym samorządowcom wielu dobrych pomysłów i sukcesów w zarządzaniu i służbie.
Wejdź   
http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/125/img4e44bb6d52d951325ed9.jpg

linea.gif (3372 byte)

Kl. II a Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu pod kierunkiem p. M. Pawłowskiej przedstawiła inscenizację upamiętniającą wybuch II Wojny Światowej i napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie, choć jeszcze mali, pięknie zaprezentowali swoje przywiązanie do Ojczyzny i przedstawiły jak to kiedyś trzeba było w Jej obronie oddać nawet swoje życie. Piękną oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna Echt ze szkolnym chórem "Wikinutki". 

Poniżej zdjęcia

Wejdź   

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/117/img602d82b3e33d9aa1a520.jpg

linea.gif (3372 byte)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2015/2016

Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego  odbyła się 1 IX o godzinie 900 na hali sportowej Mszą Świętą. Następnie rozpoczął się apel inaugurujący nowy Rok Szkolny. 

linea.gif (3372 byte)