Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Logowanie

ARCHIWUM

Rok szkolny 2013/2014

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015 odbyła się o godzinie 900 na hali sportowej Mszą Świętą. Po Mszy Św. pani dyrektor mgr Bożena Lewandowska przydzieliła poszczególnym klasom wychowawców życząc uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zapału w osiąganiu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zaczynamy naszą edukację, powodzenia!!!

 

linea.gif (3372 byte)

Pobierz  ⇒ Szkolny Zestaw Podręczników 

na Rok Szkolny 2014/2015

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z podręcznikami  na nowy rok szkolny 2014/2015.

linea.gif (3372 byte)

linea.gif (3372 byte)

Zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

W piątek 27 czerwca 2014 odbyło się zakończenie roku szkolnego w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu. Pani Dyrektor mgr Bożena Lewandowska podsumowała rok szkolny pozytywnie. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wyróżnili się wynikami w nauce oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody oraz dyplomy. Na zakończenie klasa VI z czterema chłopcami z klasy V zatańczyli Poloneza. Po ceremonii wszyscy udali się do klas po odbiór świadectw, a następnie do domów na upragnione wakacje!!!

Wejdź w zdjęcie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/85/img008.jpg

linea.gif (3372 byte)

                       Pożegnanie Absolwentów


Dnia.25.6.2014r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wikielcu odbyło się pożegnanie klasy VI. Absolwenci tego dnia, jak co rocznie, zatańczyli poloneza. Było także czytanie z księgi imion i pseudonimów oraz do jakiego gimnazjum udadzą się po zakończeniu edukacji w naszej szkole.  Przekazali sztandar szkolny klasie V. Zademonstrowali Oni także przedstawienie. Klasa VI przekazała Księgę Absolwentów klasie V. Uczniowie otrzymali dyplomy i książki. Wszyscy zakończyli rok szkolny różnymi sukcesami.
Absolwenci byli zadowoleni. Po zakończeniu uroczystego apelu uczniowie klasy VI zasadzili drzewo pamiątkowe.
Później klasa VI miała swój bal.

Wejdź w zdjęcie poniżej

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/84/img001.jpg

linea.gif (3372 byte)

W naszej szkole 11 czerwca odbyły się wybory na hymn szkoły.

Zgłoszono dwa kandydujące utwory.

1. Dziedzice Jana Pawła II - autor - Katarzyna Echt

2. Janie Pawle stajesz tu - autor słów - Anna Licznerska

W wyniku oddanych głosów został wybrany hymn szkoły. Został nim utwór nr 2, na który oddano 126 głosów. Utwór nr 1 otrzymał 49 głosów.

linea.gif (3372 byte)

Dnia 27 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się 6 Gminny Konkurs Języka Angielskiego: Angolek 2014. Wzięło w nim udział 7 drużyn ze szkół podstawowych gminy Iława. 1 miejsce zdobyła SSP im. Jana Pawła II w Wikielcu. 2 miejsce miała SSP w Rudzienicach, a 3 miejsce zajeło SSP Ząbrowo. Walka była fascynująca i do końca trzymała wszystkich w emocjach. Gratulujemy zwycięstwa Pani mgr Agnieszce Jankowskiej oraz naszej zwycięskiej drużynie w składzie: Aleksandra Sadowska, Karolina Fafińska, Bartosz Różański, Miłosz Jackowski i Dominik Dzienniszewski. Miłosz Jackowski otrzymał wyróżnienie za najbardziej poprawną wymowę.

Galeria- wejdź w zdjęcie!!!

linea.gif (3372 byte)

W naszej szkole odbył się apel upamiętniający nadanie  Konstytucji 3 Maja. Klasa IV pod kierunkiem mgr Hanny Olszewskiej odegrała przedstawienie słowno- muzyczne pod tytułem "Majowe święta". Występ był udany, widownia nagrodziła uczniów i Panią brawami. Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom i Pani Hani. Poniżej zdięcia z tej uroczystości.

linea.gif (3372 byte)

Dnia 27.04.2014 r. nasz Patron Jan Paweł II został w Rzymie ogłoszony ŚWIĘTYM !!!

linea.gif (3372 byte)

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img004.jpg

Nadanie imienia i sztandaru
SSP w Wikielcu

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu odbyła się uroczystość Nadania imienia JANA PAWŁA II i sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 00 Mszą Świętą na hali sportowej. Mszę koncelebrował Ks. Dziekan Marian Florek, Ks. Proboszcz Lucjan Osiecki OMI oraz Ks. Proboszcz Mirosław Pyzio z parafii NSP Jezusa w Karasiu. Słowo Boże skierował do nas Ks. Dziekan. Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar. Uczennice klasy VI i V  swoim śpiewem wzbogaciły naszą modlitwę nadając całej liturgii podniosły charakter. Po Mszy Św. rozpoczęła się ceremonia nadania szkole imienia. Ceremonię prowadziła p. Małgorzata Pawłowska. Pani dyrektor Bożena Lewandowska przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła zebranym historię rozwoju i osiągnięcia naszej szkoły. Pan Roman Piotrowski - Przewodniczący Rady Gminy Iława odczytał Uchwałę Rady Gminy Iława nadającą naszej szkole imię JANA PAWŁA II. Pan Krzysztof Harmaciński - wójt Gminy Iława, w swoim przemówieniu, wyraził swoją wdzięczność oraz złożył gratulacje na ręce pani dyrektor, życząc dalszego rozwoju oraz opieki Jana Pawła II. Swoje gratulacje złożyli również przybyli goście. Całość uroczystości zwieńczyło przedstawienie pt. "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" w wykonaniu uczniów klasy VI . Dostarczyło nam ono wielu wzruszeń ukazując postawę Jana Pawła II oraz Jego wpływ na życie szkolne wychowanków. Uczniów przygotowała p. Anna Licznerska przy współpracy z p. Grażyną Piękos - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, p. Jerzym Piotrowskim oraz pracownikami GOK. 
Na zakończenie p. dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, rodzicom, sponsorom za wkład pracy w przygotowanie całej uroczystości oraz za hojność serca i wsparcie finansowe. Uczniom klasy VI p. dyrektor dziękuje za zaangażowanie w część artystyczną, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych chwil  oraz wielu wzruszeń. 

Po ceremonii zaproszeni goście udali się na poczęstunek do świetlicy wiejskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili sił i czasu w przygotowanie poczęstunku. Niech Jan Paweł II nasz Patron wyprasza dla wszystkich potrzebne łaski.

Zapraszamy na stronę parafii do obejrzenia zdjęć z uroczystości. Aby przejść do strony wejdź w zdjęcie poniżej.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img007.jpg

Poniżej pokaz ze zdjęć.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img006.jpg

Poniżej film.  Wejdź w zdjęcie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/72/img010.jpg

linea.gif (3372 byte)

Drodzy Rodzice !

 20 marca rozpoczął się okres rekrutacji dzieci do Oddziałów Przedszkolnych. Prosimy zapoznać się z zasadami rekrutacji. Informujemy iż okres składania deklaracji  i wniosków kończy się 10 kwietnia. Poniżej dalsze informacje i dokumenty do pobrania.

ZASADY REKRUTACJI do Oddziałów Przedszkolnych 

Dokumenty do pobrania

linea.gif (3372 byte)

linea.gif (3372 byte)

Drodzy Rodzice!

 1 marca rozpoczął się okres rekrutacji dzieci do I klasy. Prosimy zapoznać się z zasadami rekrutacji. Informujemy iż okres składania kart zgłoszeń  i wniosków kończy się 31 marca. Poniżej dalsze informacje i dokumenty do pobrania.

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW 

Dokumenty do pobrania

linea.gif (3372 byte)

1 IV 2014 roku uczniowie klasy VI pisali test kompetencji. Poniżej wejdź w zdjęcie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/73/img006.jpg

linea.gif (3372 byte)

Jak co roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Uczniowie  rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Konkurs zorganizowała p. Hanna Olszewska. Wyniki konkursu zostaną podane niebawem. Poniżej zdjęcia z konkursu.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/74/img032.jpg

linea.gif (3372 byte)

Zapraszm uczniów do sprawdzenie swojej wiedzy o Janie Pawle II. Test w formie gry "Milionerzy". Wejdź w zdjęcie poniżej.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/22/img002.jpg

linea.gif (3372 byte)

Halowy Turniej Piłki Nożnej  

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/70/img001.jpg

25 lutego 2014 r.w naszej szkole  odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Wójta Gminy Iława.  Turniej otworzyła pani dyrektor  B. Lewandowska. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyny ze szkół podstawowych oraz 2 z gimnazjów. Nasi piłkarze, pod kierunkiem p. B. Pawłowskiego, po zaciętej walce, roztrzygniętej w rzutach karnych, zajęli II miejsce. I miejsce zajęli uczniowie z SSP Rudzienice, a III SSP Ząbrowo. Wśród gimnazjalistów: I miejsce SG Franciszkowo, a II SG Ząbrowo. Puchary i dyplomy wręczył pan wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Gratulujemy sukcesu naszym piłkarzom  i p. Bogdanowi. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Bogdan Pawłowski i Małgorzata Pawłowska, którym dziękujemy za organizację. 

Zapraszamy do galerii zdjęć. Wejdź w zdjęcie powyżej.

linea.gif (3372 byte)

Dnia 25.01.2014 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa z choinką. Dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyły w zabawach oraz wspólnych tańcach. Całość imprezy uświetniło przybycie Św. Mikołaja, który obdarował dzieci paczkami. Św. Mikołaj sprawdzał wiedzę uczniów oraz ich refleks. Wspólnym tańcem pani dyrektor podziękowała Św. Mikołajowi za hojne prezenty i odwiedziny. 

Wejdź w zdjęcie.

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/68/img039.jpg

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/69/img029.jpg

Wejdź w zdjęcie
linea.gif (3372 byte)

http://sspwikielec.edupage.org/photos/album/67/img059.jpg

Wejdź w zdjęcie

12 I 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała ponownie w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu. 22 Finał pod hasłem "Na Ratunek" na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów zgromadził w SSP Wikielec rzesze zwolenników. Podczas Finału WOŚP w Wikielcu zebrano: 

23 308,78 zł

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i SSP w Wikielcu.


Sztab XXII Finału WOŚP  SSP w Wikielcu, panie:

Marzena Bendelewska (szef sztabu)

Grażyna Szczepańska

Bogumiła Kłodowska

Bożena Samolińska

Wolontarisze i opiekunowie podczas kwestowania, panie:

Karolina Brzozowska

Sabina Górska

Kinga Treder

Agnieszka Jankowska

Grażyna Szczepańska

 

więcej....

 

linea.gif (3372 byte)