Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu

Logowanie

ARCHIWUM

Rok szkolny 2012/2013

ROK SZKOLNY 2012/2013

linea.gif (3372 byte)

Pobierz  ⇒ Szkolny Zestaw Podręczników 

na Rok Szkolny 2013/2014

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z podręcznikami  na nowy rok szkolny 2013/2014.

linea.gif (3372 byte)

"GRAMY DLA KACPERKA"

Dnia 29 VI 2013 r. na stadionie GKS Wikielec odbyła się akcja charytatywna pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie na rzecz brata naszej uczennicy Kacpra. Współorganizatorem akcji była nasza szkoła. Ofiarną pomoc okazała p. Dyrektor wraz z wszystkimi nauczycielami. Prowadzenia całej akcji podjęła się p. M. Pawłowska. Dalsze informacje w opracowaniu.

Poniżej film ze zdjęć oraz video.

linea.gif (3372 byte)

„ANGOLEK 2013”

Zdjęcia poniżej

14 maja 2013 r.  w naszej szkole odbyła się V Gminna Olimpiada Języka Angielskiego „ANGOLEK 2013” pod hasłem „Język obcy nie jest nam obcy”. Uczestnikami byli uczniowie klas IV – VI. Konkurs przygotowany został przez nauczycielkę języka angielskiego Agnieszkę Jankowską oraz Małgorzatę Pawłowską. W olimpiadzie udział wzięło osiem szkół: SSP we Franciszkowie, SP we Frednowy, SSP w Gromotach,  SSP w Gałdowie, SSP w Rudzienicach, SSP w Lasecznie, SSP w Wikielcu oraz SSP w Ząbrowie. Każda ze szkół zgłosiła do konkursu jedną czteroosobową drużynę. Uczniowie mieli do pokonania dwanaście różnorodnych zadań. Po zaciętej i emocjonującej walce na wiedzę Jury w składzie: Agnieszka Jankowska , Grzegorz Olszewski, wyłoniło zwycięzców: 

miejsce I – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Rudzienicach,
miejsce II – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Wikielcu,
miejsce III – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ząbrowie.
Laureaci I, II i III miejsca otrzymali cenne nagrody.

linea.gif (3372 byte)

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

linea.gif (3372 byte)

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to święto wolności i radości. Z tej okazji uczniowie klasy II przygotowani przez Panią Małgorzatę Pawłowską, w dniu 30 kwietnia 2013 roku przedstawili inscenizację słowno – muzyczną. Występujący uświadomili nam, co to jest konstytucja, czym było dla Rzeczypospolitej uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791 roku i kto był jej twórcą. Drugoklasiści przedstawili również sam moment uchwalenia Konstytucji w obecności ostatniego króla polskiego - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pani Dyrektor, Bożena Lewandowska, serdecznie podziękowała uczniom i Pani Małgorzacie Pawłowskiej za przygotowanie uroczystego apelu. Poniżej zdjęcia i film.

Film

linea.gif (3372 byte)

W marcu odbył się Konkurs Recytatorski, który zorganizowała p. Hanna Olszewska. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I - III i klasy IV-VI.

linea.gif (3372 byte)

linea.gif (3372 byte)

Dnia 27 III 2013 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu odbyła się III Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III. Olimpiadę otworzył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński zapalając znicz olimpijski. W uroczystym zapaleniu zanicza  brali udział dyrektor ZOSS Gminy Iława Henryk Szabelski i Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Martyna oraz zawodnicy. W olimpijskich zmaganiach wzięli udział uczniowie klas I-III z 8 szkół podstawowych Gminy Iława. 

W rozegranych sześciu konkurencjach najwięcej punktów zdobyli zawodnicy SSP Wikielec pod opieką Grażyny Szczepańskiej zajmując I miejsce. Całość zawodów przygotowali i prowadzili nauczyciele z SSP Wikielec - Bogdan Pawłowski i Małgorzata Pawłowska pod kierunkiem dyrektor Bożeny Lewandowskiej. Wszyscy nauczyciele włączyli się w organizację zawodów przy wielkiej pomocy rodziców. Dyrektor SSP Wikielec Bożena Lewandowska dziękuje nauczycielom i rodzicom organizacji zawodów. W imieniu wójta Gminy Iława nagrody i puchary wręczył drużynom dyrektor ZOSS Gminy Iława Henryk Szabelski.
Klasyfikacja olimpijska:
1 SSP Wikielec
2 SSP Rudzienice
3 SSP Laseczno
4 SP   Frednowy
5 SSP Gromoty
6 SSP Ząbrowo
7 SSP Franciszkowo
8 SSP Gałdowo

                                  
Poniżej zdjęcia.Poniżej film.

linea.gif (3372 byte)

21 III 2013 r. czworo uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu otrzymało Stypendia Naukowe  - za najlepsze wyniki w nauce.

Stypendia uroczyście wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych Henryk Szabelski. Gratulując wyróżnionym uczniom wójt podziękował również rodzicom i nauczycielom za włożony trud w wychowanie i naukę dzieci. 
Stypendia otrzymali:

1.
Sadowska Aleksandra kl. V
2.
Waszelewska Paulina kl. V
3.
Szczepański Piotr kl. V
4.
Kwiatkowski Kuba kl. VI

linea.gif (3372 byte)

Dnia 21 marca 2013 roku Samorząd Szkolny  zorganizował Święto Wiosny.  Wszyscy uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: plastyczno – literackim i akcji na plakat o tematyce wiosennej i „Zielona Koszulka” - czyli dzieci ubrane na zielono.

Każda klasa była bardzo zaangażowana w swoją pracę, ponieważ nagrody też były atrakcyjne. Podzielono uczniów na kategorie wiekowe.

Grupa I Oddział Przedszkolny i 3-4 latki.

Obie grupy w swojej kategorii  zajęły I miejsce.

Grupa II to klasy I-III.

I miejsce zajęły klasy I b i III

II miejsce zajęła klasa II

III miejsce zajęła klasa I a

Grupa III to uczniowie klas IV – VI

I miejsce przypadło klasie V

II miejsce przypadło klasie IV

III miejsce przypadło klasie  VI

W akcji „Zielona Koszulka” wyłoniono następujące klasy :

I miejsce  - kl. III

II miejsce – kl. II i VI

III miejsce – kl. V

Akcję zorganizował Samorząd Szkolny z opiekunem p. Hanną Olszewską. Gratulujemy pomysłu i realizacji.

linea.gif (3372 byte)

Dnia 20.03.2013 r. p. Hanna Olszewska zorganizowała Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski
Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych:

Grupa I – klasy I – III wzięło w niej udział 19 uczniów:

I miejsce zajął uczeń kl. II - Maciej Jackowski
I miejsce zajęła uczennica kl. III - Weronika Różańska
II miejsce zajęła uczennica kl. II - Martyna Różańska
III miejsce zajęła uczennica kl. IB - Maja Kowalska 

Grupa II – klasy IV – VI wzięło w niej udział 11 uczniów:

I miejsce uczeń kl. IV - Dominik Dzieniszewski
II miejsce uczennica kl. VI - Daria Dominiczak
III miejsce uczennica kl. V - Zuzanna Wojnowska
III miejsce uczennica kl. V - Karolina Fafińska

Naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim będą reprezentować:

W grupie I–III - Maciej Jackowski i Weronika Różańska

W grupie IV–VI - Dominik Dzieniszewski i Daria Dominiczak

Nad konkursem czuwała Komisja w składzie:

Hanna Olszewska
Katarzyna Echt
Małgorzata Kuszmiruk
Agnieszka Jankowska

linea.gif (3372 byte)

17 III 2013 r. w SSP Wikielec odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Iława. Turniej zorganizował UKS Gracja Iława. Nasza szkoła już kolejny raz była współorganizatorem. W turnieju uczestniczyło 140 par tanecznych, które rywalizowały o zwycięstwo w trzech kategoriach wiekowych. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem. Zachęcam do obejrzenia filmu stanowiącego kilku minutową relację z imprezy. Wejdź w zdjęcie, aby uruchomić film.

linea.gif (3372 byte)

14 III 2013 r. w naszej szkole odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej. Finały zgromadziły sześć najlepszych zespołów ze szkół podstawowych regionu. Gospodarzem zawodów była drużyna z SSP Rudzienice, która reprezentowała w Finałach Gminę Iława. Po zaciętych meczach SSP Rudzienice zajęły I miejsce – gratulujemy. W organizację zawodów włączyły się: W-M Zrzeszenie LZS, SSP Wikielec, SSP Rudzienice, Gminne Zrzeszenie LZS w Iławie. Za organizację z naszej szkoły odpowiadała p. dyrektor B. Lewandowska, p. B. Pawłowski i p. M. Pawłowska. Naszym pracownikom gratulujemy udanej organizacji.

Kolejność w turnieju

1 SSP Rudzienice (G. Iława)

2 SP Warpuny

3 SP Dąbrówno

4 SP Nowa Wieś Ełcka

5 SP Morąg

6 SP Mikołajki

Poniżej film i pokaz zdjęć

linea.gif (3372 byte)

13.03.2013 r w BRANIEWIE uczennice naszej szkoły wzięły udział w MISTRZOSTWACH REGIONU w mini piłce siatkowej 4 dziewcząt. Zawodniczki naszej szkoły po rywalizacji zajęły IV miejsce. Gratulujemy p. Bogdanowi Pawłowskiemu i dziewczętom sukcesu na etapie regionalnym.

 Wejdź w zdjęcie.

linea.gif (3372 byte)

14 lutego 2013 r. Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. H. Olszewskiej zorganizował Walentynki. Uczniowie uruchomili pocztę walentynkową, która przyjmowała i przekazywała kartki walentynkowe.  Atrakcją dnia było przedstawienie walentynkowe oraz piosenki śpiewane przez grupę teatralną prowadzoną przez p. Hannę Olszewską. Więcej o św. Walentym w zakładce - Coś dla ducha.

linea.gif (3372 byte)

W naszej szkole, 13 lutego 2013 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn LZS o Puchar Wójta Gminy Iława szkół podstawowych i gimnazjów. Nasi piłkarze, pod kierunkiem p. B. Pawłowskiego,  po zaciętej walce zajęli II miejsce. Rozgrywki zgromadziły 4 drużyny ze szkół podstawowych oraz 2 z gimnazjów. Nasi uczniowie sprawdzili się jako kibice zagrzewając do gry swoją drużynę. Gratulujemy naszym piłkarzom  i p. Bogdanowi kolejnego sukcesu.

Klasyfikacja ogólna:

Szkoły podstawowe:

1. SSP Rudzienice

2. SSP Wikielec
3. SSP Ząbrowo
4. SSP Gałdowo

Gimnazja:

1. SG Franciszkowo
2. SG Ząbrowo

linea.gif (3372 byte)

W naszej szkole przed feriami zorganizowano zabawę choinkową z balem karnawałowym. Zabawa zgromadziła rodziców, nauczycieli oraz uczniów, którzy przebrali się w stroje karnawałowe. Zabawę uświetnił p. Janusz Olszewski, który muzyką i śpiewem wypełnił czas zabawy. Nasi uczniowie swoim śpiewem włączyli się w prowadzenie zabawy.
Przewodnicząca Rady 
Rodziców p. Anna Martyna przygotowała i przeprowadziła zawody dla rodziców i nauczycieli. Dzieci dopingowały swoich faworytów.
Kulminacją zabawy było przybycie Św. Mikołaja, który obdarzył dzieci prezentami. Wspólnym tańcem ze Św. Mikołajem zakończono nasze zmagania i radosne tańce. Podczas całej zabawy można było nabyć ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów, które jak zawsze wspierają swoją pomocą naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji zabawy oraz Ich zaangażowanie.

Wejdź w zdjęcie poniżej i zobacz pokaz zdjęć.

linea.gif (3372 byte)W niedzielę 13 I o godz. 1500 w naszej szkole odbył się XXI Finał WOŚP, którego celem było ratowanie życia dzieci
i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 

Szefem Sztabu WOŚP była p. Grażyna Szczepańska, która podaje, że w dniu 13 stycznia 

W ramach Wielkiego Finału odbyły się:
 Występy artystyczne:
         - Młodzieżowej Orkiestra Dętej z ZS im. Bohaterów 
           Września 1939 roku z Iławy

         - Zespołów działających przy GOK w Lasecznie
         - Dzieci z SSP w Wikielcu
         - Zespółu tanecznego z SSP w Wikielcu
         - Młodzieży z SG w Ząbrowie
         - Pokaz tańca UKS GRACJA z Iławy
         - Gości XXI Finału WOŚP z Susza

Odbyły się również: licytacje przedmiotów, degustacja ciast, dzielenie okolicznościowego tortu przez wójta Gminy Iława p. Krzysztofa Harmacińskiego, kiermasze i wiele innych atrakcji.
Impreza zgromadziła rzesze gości oraz dzieci, kwestujących wolontariuszy, pomagających strażaków i rodziców. Odbyły się również: licytacje przedmiotów, degustacja ciast, dzielenie okolicznościowego tortu przez wójta Gminy Iława p. Krzysztofa Harmacińskiego, kiermasze i wiele innych atrakcji.

Impreza zgromadziła rzesze gości oraz dzieci, kwestujących wolontariuszy, pomagających strażaków i rodziców. W całość organizacji włączył się Gminny Ośrodek Kultury z Laseczna pod kierunkiem p. Grażyny Piękos oraz nauczyciele i rodzice uczniów z SSP w Wikielcu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za dar serca i ofiarną pracę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Szczegółowy raport zostanie opublikowany niebawem.

Poniżej pokaz zdjęć

linea.gif (3372 byte)

3.01.2013 r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Rejonu w mini piłce siatkowej dziewcząt. Spotkały się w nim Mistrzynie Powiatów, a wśród nich nasze zawodniczki, które zdobyły Mistrzostwo Powiatu iławskiego. Po zaciętej rywalizacji nasze zawodniczki zajęły II miejsce i awansowały do Mistrzostw Regionalnych. Drużynę prowadzi do sukcesów p. Bogdan Pawłowski, któremu gratulujemy osiągnięć. 
Poniżej wejdź w pokaz zdjęć.
Mistrzynie Powiatu awansowały do Mistrzostw Regionu. Gratulujemy!!    

linea.gif (3372 byte)

Na Święta Bożego Narodzenia naszym uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy radości z narodzenia Zbawiciela oraz błgosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech nasze domy napełnia miłość, pokój i cisza betlejemskiej nocy
 

linea.gif (3372 byte)

20 XII w naszej szkole odbyły się uroczyste Jasełka, które przygotowała pani M. Pawłowska z II klasą. W przygotowaniu dekoracji dzielnie pomagali rodzice uczniów kl. II. Jasełka ubogacili swoim występem uczniowie szkolnego chóru pod kierunkiem pani K. Echt. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a pani Dyrektor podziękowała za piękne przygotowanie.

Poniżej pokaz zdjęć.

 
linea.gif (3372 byte)

Życie jest bezcennym darem. Należy je chronić i o nie dbać. Ty i ja możemy być świadkami zagrożenia czyjegoś życia. Dzięki filmowi, który zamieszczam na naszej szkolnej stronie możemy nauczyć się, jak nieść pomoc osobie, której życie jest zagrożone. Nie bądź obojętny, naucz się, jak nieść pomoc i ratunek innym. 

Wejdź w obraz poniżej, aby obejrzeć filmy o udzielaniu pierwszej pomocy.

Poniżej gra edukacyjna. Sprawdź, czy umiesz nieść pierwszą pomoc !!!Nasz zespół

Źródło:  https://www.szkolenia-bhp24.pl/pozycja-bezpieczna-online
              https://www.szkolenia-bhp24.pl/gra-pierwsza-pomoc

linea.gif (3372 byte)

 

W bibliotece szkolnej odbył się Kiermasz Taniej Książki. Można było zakupić książki w rewelacyjnie niskiej cenie. Uczniowie kupowali książki jako prezenty na Mikołajki i pod choinkę.  Poniżej zdjęcia.

 

21 XI 2012 r. w Ząbrowie drużyna chłopców naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo Powiatu i Mistrzostwo Gminy w Piłce Siatkowej Drużyn 4-osobowych. Drużynę trenuje p. B. Pawłowski. Chłopcy wystąpili w składzie: Kwiatkowski K. Kaniewski M. Mikołajko M. Sławiński J. Majder S. Jajkowski Sz. Rutecki K. Różycki P. Wroniak M.

Gratulujemy p. Bogdanowi i chłopcom sukcesu i życzymy dalszych w rozgrywkach Rejonowych.

linea.gif (3372 byte)

 

Święto Odzyskania Niepodległości 2012

Klasa V pod kierunkiem p. B. Samolińskiej przedstawiła inscenizację słowno-muzyczną z okazji 94 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomniano wydarzenia historyczne, o których żaden Polak nie powinien zapomnieć. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i p. Bożenie za piękne przedstawienie. Podczas inscenizacji uczniom piękni przygrywała p. K. Echt.

Poniżej pokaz zdjęć.

                            linea.gif (3372 byte)
 

              Dnia 20 listopada w SSP Wikielec odbył się
         IV Gminno – Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej
                                          „Sing a Song”

W konkursie rywalizowały zespoły z: SSP Gromoty, NSP Ławice, SSP Wikielec, SSP Ząbrowo, SSP Franciszkowo, oraz SSP Nr 3 z Iławy.
Jury w składzie : Grażyna Piękos, Joanna Dembler, Stanisław Kożuchowski przyznało następujące miejsca
I – SSP 3 Iława
II - SSP Franciszkowo
III – SSP Ząbrowo

Uczniowie kl. II z naszej szkoły przygotowani przez p. A. Jankowską otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy Im odwagi i udziału w konkursie.

Zwycięzcy otrzymali  nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy upominki i słodki poczęstunek. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: p. Małgorzata Pawłowska, p. Agnieszka Jankowska oraz p. Ewa Białaś z SSP w Gromotach. Dużą pomocą były mamy naszych uczniów: Małgorzata Dzieniszewska, Marzena Jackowska oraz Barbara Zięba, które przygotowały przepiękną dekorację  i dzielnie pomagały w całej organizacji konkursu.
Pokaz zdjęć poniżej

Zdjęcia poniżej

linea.gif (3372 byte)

 

Nasza szkoła bierze udział w rozpowszechnianiu wiedzy na temat cyfryzacji Telewizji Polskiej. Poniżej znajduje się link zawierający informacje dotyczące cyfryzacji TVP. Wejdż w obraz poniżej.

linea.gif (3372 byte)

 

16.11.2012r. w SSP Wikielec Wójt Gminy Iława p. Krzysztof Harmaciński wręczył najlepszym uczniom naszej szkoły Stypendia za naukę oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Za II semestr roku szkolnego 2011/2012 stypendia otrzymali:

1. Paulina Zacharska kl. VI
2. Kuba Kwiatkowski kl. VI
3. Bartosz Różański kl. V
4. Piotr Szczepański kl. V
5. Sadowska Aleksandra kl. V
6. Waszelewska Paulina kl. V

Gratulujemy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Życzymy dalszych sukcesów.
Poniżej pokaz zdjęć.

linea.gif (3372 byte)

 

 

14 XI odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Nasi najmłodsi uczniowie przedstawili  ulubione piosenki oraz swoje hobby. Zastępca Społeczny Dyrektora p. lic. M. Pawłowska przyjęła dzieci z Oddziału Przedszkolnego do grona Przedszkolaków naszej szkoły. Całość programu przygotowała p. lic. M. Kuszmiruk. Zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków brawami nagrodzili trud dzieci i pani Małgorzaty.

Poniżej pokaz zdjęć.

------------------------------------------------------------------------

Reprezentanci naszej szkoły 13 XI 2012 r. wzięli udział w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej rozegranym w Rożentalu. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopcy IV. Drużyny przygotował i prowadził p. mgr B. Pawłowski. Wszystkim gratulujemy sukcesu.

Poniżej pokaz zdjęć.

linea.gif (3372 byte)

 

Nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Ojczyzna – była, jest i będzie” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości:
W Kategorii klas I-III SP
Wyróżnienie Specjalne
otrzymała- Wiktoria Bielicka  kl.I
Op. mgr Danuta Szulc


I  miejsce zajęła Wiktoria Zięba kl. III.
Op. mgr Grażyna Szczepańska
Kategoria klas IV-VI SP
II  miejsce zajął Miłosz Jackowski kl. IV
Op. mgr Bogumiła Kłodowska

Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom.

------------------------------------------------------------------------

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych przypomieliśmy sobie o naszym powołaniu do świętości. W szkole zorganizowano Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie wcielili się w świętych przydziewając różne stroje wraz z aureolami. Marsz świętych i bal wprowadził nas w radosną atmosferę nieba.
Poniżej pokaz zdjęć z Balu Wszystkich Świętych

linea.gif (3372 byte)

 

22 X 2012 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych i Uroczyste Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p. mgr M. Bendelewską i p. mgr D. Szulc zaprezentowli swoją wiedzę w krótkich przedstawieniach. Pani Dyrektor mgr Bożena Lewandowska przyjęła pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły podczas pasowania  tradycyjnym Ołówkiem oraz wręczyła im legitymacje szkolne. Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy, oraz wielu przyjaciół.
Aby obejrzeć pokaz zdjęć
wejdź w obraz poniżej.

Zdjęcia poniżej:

 

                   linea.gif (3372 byte)
19 października Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński dokonał uroczystego otwarcia kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Moje boisko–Orlik 2012” w Wikielcu. Uczniowie kl. V pod kierunkiem Anny Licznerskiej przedstawiły montaż słowny pod tytułem "Młody duch lubi ruch". Drużyna uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Bogdana Pawłowskiego osiągnęła wielki sukces zajmując II miejsce w Turnieju Piłkarskim zorganizowanym na otwarcie nowego Orlika. Patrz zdjęcia poniżej.

 

                                linea.gif (3372 byte)

12 X obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pracownicy szkoły otrzymali różne nagrody.  
Medal za długoletnią pracę od Prezydenta RP wręczony w Olsztynie otrzymał p. mgr B. Pawłowski.  
Nagrodę Wójta Gminy Iława za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze otrzymała p. mgr H. Olszewska. Nagrodę Dyrektora SSP w Wikielcu otrzymali p. : mgr B. Kłodowska, lic. M. Pawłowska, mgr B. Samolińska, mgr D. Szulc, mgr B. Pawłowski, mgr K. Treder, E. Ząbecka i I. Ruczyńska. Gratulujemy naszym pracownikom sukcesów i osiągnięć.

Poniżej prezentacja ze zdjęć.

------------------------------------------------------------------------

Apelem z okazji wybuchu II Wojny Światowej uczciliśmy pamięć Polaków poległych w obronie naszej Ojczyzny. Inscenizację słowno muzyczną przygotowała kl. III pod kierunkiem p. mgr Grażyny Szczepańskiej.

Poniżej prezentacja ze zdjęć.

------------------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2012/2013

Dnia 3 IX o godz. 800 na hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu odbyło się uroczyste  rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013. We Mszy Św. powierzyliśmy nasz rozpoczynający się trud zdobywania wiedzy Panu Bogu, prosząc o Jego opiekę nad nami. Mszę Św. odprawił Ks. Proboszcz mgr Mirosław Pyzio. Pani Dyrektor mgr Bożena Lewandowska powitała nowo przybyłych uczniów oraz wszystkich, którzy kontynuują edukację w naszej szkole.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnej pracy i wielu radości w naszej szkole.