• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989r. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, której 13. edycja przypada właśnie dziś, tj. 17 listopada 2023. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę.

Pani Małgorzata Wolska, nasza matematyczka, przygotowała i przeprowadziła dziś szereg zadań mających na celu sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Cały szkolny hol został udekorowany kartami Grabowskiego- najbardziej popularnej w naszym kraju metody uczenia się tabliczki mnożenia.

Na długiej przerwie szkolni eksperci tabliczki mnożenia sprawdzali sprawność rachunkową u chętnych uczniów, a asystenci w nagrodę za dobre odpowiedzi wręczali im cukierki i odznaki.

Każda klasa przygotowała filmik z własnym pomysłem na zapamiętanie wielokrotności przydzielonej im cyfry (premiera już wkrótce ).

Bardzo dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

• Piękna i Niepodległa” - gminny konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

ADAM i BLANKA Z NAGRODAMI!

Podczas dzisiejszego koncertu niepodległościowego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Piękna i Niepodległa”.

Talent naszych uczniów został kolejny raz doceniony i tak:

Adam Szałapski- uczeń klasy II zdobył wyróżnienie w kategorii klas I-III,

Blanka Szałapska - uczennica klasy VI zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI.

Rodzeństwo ma na swoim koncie szereg innych nagród w konkursach plastycznych i nie tylko. Cieszymy się, że nadal rozwijacie swoje zainteresowania i talenty w tak piękny sposób.

Z całego serca gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne artystyczne wyzwania!

Dyplomy za udział otrzymali również: Maja Moszczyńska i Bartłomiej Wolski z klasy VII.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 10 listopada 2023 klasy VI i VIII wraz z wychowawczyniami: p. Aleksandrą Kotłowską i p. Małgorzatą Wolską przygotowały, niezwykle bogaty w symbolikę, apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie przedstawili rys historyczny, w którym przypomnieli nam, jak nierówną walkę o wolność toczyli nasi przodkowie. Fakty historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze wprowadziły nas w stan zadumy i refleksji nad własnym patriotyzmem.

Na zakończenie apelu, wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały i zagrały pieśń „Biało-czerwona, dumna i piękna”.

Pan Dyrektor podziękował wszystkim wychowawczyniom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i podkreślił wagę świętowania rocznic takich jak ta.

Szacunek do naszej niełatwej historii i osób, które toczyły heroiczną walkę o niepodległość i którym dziś zawdzięczamy suwerenność, wyrażajmy pamięcią i świętujmy godnie takie rocznice jak 11 listopada.

Bądźmy dumnymi Polakami!

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 3 listopada obchodziliśmy uroczystość pasowania naszych najmłodszych wychowanków na przedszkolaka. Grupy: Lisków, Jeżyków i Motylków przygotowane przez swoje wychowawczynie zaprezentowały uroczy program artystyczny. Wspaniałe piosenki, wierszyki i gra na instrumentach perkusyjnych wzruszyły licznie zebranych rodziców.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania. Wręczono tradycyjne rogi obfitości i pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości nasze pełnoprawne przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnego tańca.

Życzymy Wam kochane przedszkolaki, by czas spędzony w naszej placówce, by dla Was czasem radosnym i wspaniałej zabawy!