• WIGILIA PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO

• 13 grudnia, dzieci uczęszczające w naszej szkole na Placówkę Wsparcia Dziennego zasiadły wspólnie do wigilijnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw , a uroczysty nastrój dopełniła wizyta Świętego Mikołaja.

• WIELKA FABRYKA ELFÓW

• 2 grudnia klasy 1-3 pojechały do Gdańska pomagać elfom Świętego Mikołaja ocalić tegoroczne święta.

Zanim jednak do nich dotarli, poszli na spacer Długim Targiem, przywitali się z Neptunem i obowiązkowo zrobili z nim pamiątkowe zdjęcie . Odwiedzili piękny jarmark bożonarodzeniowy, przejechali się karuzelą, a także, korzystając z nieobecnosci Świetego Mikołaja, wypróbowali jego ogromny fotel .

Następnie nasi najmłodsi uczniowie,udali się do Wielka Fabryka Elfów Gdańsk, w której poznawali siłę współpracy przemierzając kolejne uliczki miasta elfów i wykonując świąteczne zadania. Na koniec czekało ich najważniejsze w dniu dzisiejszym spotkanie- z samym Świętym Mikołajem!

Bardzo zadowoleni, z szeroko uśmiechniętymi buźkami i serduszkami jeszcze bardziej oczekującymi tych niezwykłych Świąt w roku wracają do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i opiekunom za tak wyjątkową wycieczkę!

• MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

• 9 grudnia na iławskim basenie odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie organizowane przez Klub Orka Iława, w których to:

Mikołaj Iwankowski, klasa III, zajął 1 miejsce w kat.8-9 lat chłopców, styl klasyczny 25 m

Mateusz Pankowski, klasa VII, zajął 1 miejsce kat. 12-13lat chłopców, styl grzbietowy 50 m

Szymon Iwankowski, klasa VI, zajął 4 miejsce kat.12-13 lat chłopców, styl klasyczny , 50 m

Brawo chłopaki! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy tak utalentowanych pływaków .

• TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY IŁAWA

• SZYMON I WOJTEK Z PUCHARAMI

10 grudnia na sali wiejskiej w Stradomnie odbył się turniej warcabowy o Puchar Wójta Gminy Iława, w którym wzięli udział reprezentanci szkół gminnych.

Wśród zwycięzców turnieju znaleźli się nasi uczniowie:

w kategorii klas 4-6:

Szymon Iwankowski- miejsce 1,

w kategorii klas 7-8:

Wojciech Mieszczyński - miejsce 3.

• NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĘTA

• klasy 4,6,8 i kilkoro uczniów klasy 7 uczestniczyły w seansie filmu pt. ”Najpiękniejsze święta”. Niespodziewanie, również tam, spotkali Świętego Mikołaja. Piękne sceny z filmu wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i każdy wrócił do domu w wyśmienitym humorze.

• BARBÓRKA

• 4 grudnia odwiedził nas emerytowany pan górnik- p. Edward Jasiński i opowiadał o ciężkiej pracy w kopalni. Przyniósł ze sobą czako górnicze, kask, kilof , hercówkę, flagę górniczą, nieśmiertelnik, odznaczenia oraz… kufel . Mówił o różnicach w kolorach pióropuszy, jak tradycyjnie na Śląsku obchodzona jest Barbórka oraz dlaczego mundur górniczy ma zawsze 29 guzików. Żywo zainteresowane przedszkolaki chętnie przymierzały nakrycia głowy, a uczniowe zadawali nurtujące je pytania. Na zakończenie wręczono pięknie przygotowane podziękowania.

Dziękujemy p. Aleksandrze Jasińskiej za organizację spotkania