• Zawody między szkolne

•

Dnia 27 III 2013 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu odbyła się III Gminna Olimpiada Sportowa dla klas I-III. Olimpiadę otworzył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński zapalając znicz olimpijski. W uroczystym zapaleniu zanicza  brali udział dyrektor ZOSS Gminy Iława Henryk Szabelski i Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Martyna oraz zawodnicy. W olimpijskich zmaganiach wzięli udział uczniowie klas I-III z 8 szkół podstawowych Gminy Iława.

W rozegranych sześciu konkurencjach najwięcej punktów zdobyli zawodnicy SSP Wikielec pod opieką Grażyny Szczepańskiej zajmując I miejsce. Całość zawodów przygotowali i prowadzili nauczyciele z SSP Wikielec - Bogdan Pawłowski i Małgorzata Pawłowska pod kierunkiem dyrektor Bożeny Lewandowskiej. Wszyscy nauczyciele włączyli się w organizację zawodów przy wielkiej pomocy rodziców. Dyrektor SSP Wikielec Bożena Lewandowska dziękuje nauczycielom i rodzicom organizacji zawodów. W imieniu wójta Gminy Iława nagrody i puchary wręczył drużynom dyrektor ZOSS Gminy Iława Henryk Szabelski.

Poniżej film.

14 III 2013 r. w naszej szkole odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej. Finały zgromadziły sześć najlepszych zespołów ze szkół podstawowych regionu. Gospodarzem zawodów była drużyna z SSP Rudzienice, która reprezentowała w Finałach Gminę Iława. Po zaciętych meczach SSP Rudzienice zajęły I miejsce – gratulujemy. W organizację zawodów włączyły się: W-M Zrzeszenie LZS, SSP Wikielec, SSP Rudzienice, Gminne Zrzeszenie LZS w Iławie. Za organizację z naszej szkoły odpowiadała p. dyrektor B. Lewandowska, p. B. Pawłowski i p. M. Pawłowska. Naszym pracownikom gratulujemy udanej organizacji.

Poniżej film i pokaz zdjęć

W naszej szkole, 13 lutego 2013 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn LZS o Puchar Wójta Gminy Iława szkół podstawowych i gimnazjów. Nasi piłkarze, pod kierunkiem p. B. Pawłowskiego,  po zaciętej walce zajęli II miejsce. Rozgrywki zgromadziły 4 drużyny ze szkół podstawowych oraz 2 z gimnazjów. Nasi uczniowie sprawdzili się jako kibice zagrzewając do gry swoją drużynę. Gratulujemy naszym piłkarzom  i p. Bogdanowi kolejnego sukcesu.

2. SG Ząbrowo

3.01.2013 r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Rejonu w mini piłce siatkowej dziewcząt. Spotkały się w nim Mistrzynie
          Po
          wiatów, a wśród nich nasze zawodniczki, które zdobyły Mistrzostwo Powiatu iławskiego. Po zaciętej rywalizacji nasze zawodniczki zajęły II miejsce i awansowały do Mistrzostw Regionalnych. Drużynę prowadzi do sukcesów p. Bogdan Pawłowski, któremu gratulujemy osiągnięć.

Wejdź w zdjęcie.

Dnia 13 IV 2012r. odbyła się w naszej szkole II Gminna Olimpiada Sportowa klas I - III o Puchar Wójta Gminy Iława,
          Uczniowie z naszej szkoły zajęli
          II miejsce. Gratulujemy sukcesu dzieciom oraz opiekunowi pani mgr M. Bendelewskiej. Nad sprawnym przeprowadzeniem Olimpiady czuwał p. Bogdan Pawłowski i p. Małgorzeta Pawłowska oraz Rada Rodziców. Czirliderki przygotowała i poprowadziła p. mgr Grażyna Szczepańska.

Zdjęcia poniżej, wejdź w obrazek.

Dnia 14.02.2012 r. w naszej szkole odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Iława w Piłce Halowej szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobyli uczniowie ze Samorządowego Gimnazjum we Franciszkowie, a II miejsce uczniowie ze Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie. Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Samorządowa Szkoła Podstawowa w Rudzienicach. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy uczniom oraz panu Bogdanowi Pawłowskiemu, który prowadził i przygotowywał drużynę.  Trzecie miejsce zdobyła Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ząbrowie. W turnieju uczestniczyły również drużyny z SSP w Gałdowie i SSP w Gromotach. Poniżej zdjęcia z turnieju.

Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w Gminnym Turnieju Koszykówki szkół podstawowych, rozegranym w naszej szkole. Drużynę prowadził mgr B. Pawłowski. Gratulujemy sukcesu uczennicom i trenerowi.

Drużyna chłopców zdobyła III miejsce w Gminnym Turnieju Koszykówki szkół podstawowych, rozegranym w naszej szkole. Drużynę trenuje mgr B. Pawłowski. Gratulujemy sukcesu uczniom i trenerowi.

Dnia 24.11.2010 roku  na hali sportowej SSP Wikielec został rozegrany finałowy turniej
          o Mistrzostwo Powiatu  Iławskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjum.